Zmarł Marek Podstolski

Z ogromnym żalem zawiadamiamy o odejściu Marka Podstolskiego – wieloletniego Prezesa i Członka Honorowego PGA Polska, odpowiedzialnego za tworzenie struktur golfa zawodowego w Polsce.

Marek Podstolski urodził się w Krakowie, wychował w Zakopanem, od 1980 r. mieszkał na stałe w Kolonii. Pochodził z rodziny związanej ze sportem – ojciec był prezesem Tatrzańskiego Związku Narciarskiego. W 1963 roku wyjechał do Wielkiej Brytanii, a następnie na studia do Niemiec. Jako menedżer pracował w liniach lotniczych – w Niemczech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, a od 1974 r. był doradcą do spraw nieruchomości.

Wielki znawca i pasjonat golfa zawodowego. Wieloletni prezes PGA Polska (funkcję tę pełnił w latach 2003-2012 r.). W trakcie czas jego prezesury organizacja stworzyła i uruchomiła specjalny program szkolenia dla swoich członków oraz została uznana za pełnoprawnego członka PGAs of Europe, poprzez nadanie jej statusu „Fully recognized”, a także pozyskała oficjalne wsparcie i środków finansowych od fundacji European Development Ryder Cup Trust.

W 2013 r. został uhonorowany Nagrodą 20-lecia PZG za stworzenie struktur golfa zawodowego w Polsce.

Marek Podstolski był także jedynym krewnym i spadkobiercą artysty Bruno Schulza.

Składamy najszczersze wyrazy współczucia i kondolencje rodzinie, przyjaciołom oraz współpracownikom.

 

Żródło: Polski Związek Golfa

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni