Fot: Krzysztof Kozłowski

Marcin Wójcik – golfista orkiestra zagra w Golf Channel Polska!

W świąteczną niedzielę, w prima aprilis, gościem specjalnym podczas transmisji rundy finałowej turnieju Houston Open, będzie Marcin Wójcik – artysta kabaretowy, pomysłodawca i założyciel Ani Mru-Mru.

Pewnie trudno byłoby znaleźć kogoś w Polsce kto nie znałby Kabaretu Ani Mru-Mru. Każdy z nas na pewno widział przynajmniej jeden z ich klasycznych skeczów: Tofik, Chirurdzy, Małysz, Hipermarket, czy wreszcie ten najbliższy naszym sercom – Golf.

Ani Mru – Mru tworzy trzech urodzonych w Lublinie Panów W.: Marcin i Michał Wójcik oraz Waldemar Wilkołek. Wyjaśnijmy to bezzwłocznie i stanowczo – Marcin i Michał nie są braćmi, ani nie są ze sobą spokrewnieni!

Michał studiował pantomimę w lubelskim Teatrze im. Juliusza Osterwy. Marcin, absolwent warszawskiej AWF, który przez 4 lata pracował nawet jako nauczyciel, jest pomysłodawcą i założycielem kabaretu. Waldemar jest reżyserem dźwięku, który dołączył do ekipy w 2001 roku. Kabaret powstał we wrześniu 1999 roku i zanim przyjął aktualny kształt, przewinęło się przez niego ładnych kilka osób.

Marcin Wójcik często udziela lub udzielał się też w innych popularnych przedsięwzięciach telewizyjnych, takich jak: improwizowany serial kabaretowy – Spadkobiercy, Kabaretowy Klub Dwójki, czy Latający Klub Dwójki. Teraz wcieli się w zupełnie nową dla siebie rolę – komentatora Golf Channel Polska!

Oprócz tego, że jest bardzo utalentowanym artystą kabaretowym, jest również zapalonym golfistą, legitymującym się aktualnie handicapem 16.7. Kiedyś jego handicap spadł nawet do wartości 15.3, ale jak sam przyznaje: „To było w czasach, kiedy byłem piękny i młody.”

Czas swojego pierwszego zauroczenia dyscypliną sportu, która w Polsce naprawdę wtedy jeszcze raczkowała, określa na 1995 rok, a więc jeszcze przed powstaniem Ani Mru – Mru! Wszystko zaczęło się w Wielkiej Brytanii, a w 2003 roku wsiąknął już w nową pasję na dobre!

Za swój największy sukces uznaje fakt, że przez 15 lat nic, ani nikt, nie zdołał go zniechęcić do gry! Podczas wojaży koncertowych zawsze stara się zagrać na okolicznym polu, zna więc doskonale wszystkie obiekty w Polsce. Grywa też za granicami kraju, często organizując wyjazdy golfowe dla znajomych. W jego golfowym dorobku są w zasadzie jedynie puchary za longest drive, co on sam tłumaczy jednoznacznie: „Silny, ale leń!”

Poznajmy nowe wcielenie Marcina Wójcika, w starciu z mikrofonem oraz naszymi komentatorami: Jackiem Personem i Piotrem du Château, w Dziupli Komentatorskiej Golf Channel Polska:

„Halo, wóz, wóz, wóz, która kamera mnie bierze? Halo, halo Jacku, oddaję Ci głos. Halo, halo Piotrze dziękuję za głos.”

***

Transmisja video z wizyty naszego gościa dostępna będzie na Facebooku Golf Channel Polska, od około godziny 20.30, w niedzielę, 1 kwietnia.

 

To nie jest żart, widzimy się, słyszymy się!  

 

Zdjęcia: Marcin Wójcik

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni