Marcel Siem. Omega European Masters. Crans-Montana, Switzerland, 29 August 2021. EPA/PETER KLAUNZER Dostawca: PAP/EPA.

Marcel Siem znowu wygrywa!

Marcel Siem zakończył bardzo, bardzo długie oczekiwanie na piąty tytuł DP World Tour wygraną w Hero Indian Open!

8 lat 116 dni

Ostatnie zwycięstwo Niemca na wówczas European Tour miało miejsce osiem lat i 116 dni temu, podczas BMW Masters w 2014 roku. Finałowa runda 68 sprawiła, że wyprzedził on zaledwie jednym uderzeniem swojego rodaka Yannika Paula i znów poczuł smak zwycięstwa. Triumf zapewnił mu wynik 14 poniżej par, wyczarowany na arcytrudnym polu projektu Gary’ego Playera.

42-letni weteran, który w listopadzie zapewnił sobie kartę na sezon 2023 dzięki udziałowi w szkole kwalifikacyjnej, przystąpił do rundy finałowej jeden strzał za liderem po 54 dołkach – Paulem. Końcówka była naprawdę nerwowa. Marcel o mały włos nie zatopił swojej wielkiej szansy w wodzie przed osiemnastym greenem. Zabrakło może metr od katastrofy. Ostatecznie wtoczył zwycięski putt na para z niecałego metra, chwilę po tym, jak Paul nie trafił na birdie z około dwunastu stóp.

Emocje kipiały

Rzucił swój daszek na trawę, po czym z rozpostartymi ramionami krzyknął „wow”.

„To wiele znaczy, ponieważ dwa lata temu nie byłem nawet pewien, czy nadal mogę rywalizować… a teraz znowu jestem zwycięzcą, come on”!

„Było ciężko z Yannikiem, grał niewiarygodnie. Nie było miejsca na błędy”.

Yannik Paul zajął samodzielne drugie miejsce z wynikiem 13 poniżej. Holender Joost Luiten, który z kolei czeka od 2018 roku na swój siódmy tytuł DP World Tour, finiszował kolejne uderzenie dalej na trzecim miejscu.

Niespodziewana wygrana

„Przejście z pierwszej dwudziestki prosto do zwycięstwa było nieoczekiwane. Moim celem w tym tygodniu było miejsce w pierwszej dziesiątce. Nigdy tak naprawdę nie miałem poczucia, że ​​to jest mój tydzień. Grałem z Joostem w Tajlandii. On tam zajął trzecie miejsce, Yannik przyjechał po zajęciu drugiej pozycji w zeszłym tygodniu. Pomyślałem, że muszę zrobić coś specjalnego, aby wygrać ten turniej. Grali świetnie – dobra robota chłopaki”.

„Teraz mogę wybierać miejsca, do których chcę pojechać. To znacznie ułatwia życie. Mogę odpowiednio przygotować się na polu, to zmienia życie. Po prostu nie mogę w to uwierzyć. To niesamowite”.

#502

Był to już 502 występ Marcela na DP World Tour. Jego 500 start przypadł na rozegrany dwa tygodnie wcześniej  Singapore Classic, we wspaniałym Amata Spring Country Club. Zwyciężał tam Ockie Strydom, a Marcel po niezbyt udanej pierwszej rundzie 74, dodając świetne rundy 66-67-69, kończył swój historyczny występ na miejscu siedemnastym.

HSBC Women’s World Championship

W tym tygodniu zapraszamy na turniej LPGA! Najlepsze golfistki świata zmierzą się w Singapurze w turnieju HSBC Women’s World Championship. Ze względu na bardzo trudne czasy transmisji dla polskiego widza, zdecydowaliśmy się na poranne retransmisje.

Na HSBC Women’s World Championship zapraszamy od czwartku do niedzieli,

od 9:00 – 13:00.

Komentuje: Jacek Person.

 

Napisała Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni