Adrian Otaegui. DP World Tour Championship. Dubai. 2018. EPA/ALI HAIDER Dostawca: PAP/EPA.

Mallorca Golf Open

Rok temu Majorka wróciła do kalendarza European Tour po dziesięciu latach przerwy. Ostatnim graczem, który zwyciężał na tej hiszpańskiej wyspie był wówczas Darren Clarke, podczas 2011 Iberdrola Open. Była to jego ostatnia wygrana European Tour – przed triumfem w The Open.

www.europeantour.com/dpworld-tour/mallorca-golf-open

Sobota:

Mallorca Golf Open – runda 3 (LIVE) 14:00 – 18:00

THE CJ CUP in South Carolina – runda 3 (LIVE) 21:00 – 00:00

Niedziela:

 Mallorca Golf Open – finał (LIVE) 13:30 – 17:30

THE CJ CUP in South Carolina – finał (LIVE) 20:30 – 23:30

Podobnie jak rok temu Mallorca Golf Open kończy tzw. „Spanish Swing”,  serię trzech turniejów rozgrywanych w Hiszpanii, po  Acciona Open de España, w Club de Campo Villa de Madrid i Andalucia Masters, na słynnej Valderramie.

Darren Clarke wygrywał w Pula Golf Club, zlokalizowanym we wschodniej części wyspy. Ubiegłoroczny turniej odbywał się w Golf Santa Ponsa, położonym w zachodniej części, około dwudziestu kilometrów od stolicy Majorki – Palmy. Golf Santa Ponsa to trzy pola golfowe, a turniej toczył się na polu Santa Ponsa I, otwartym w 1977 roku, par 72, trzecim najstarszym polu na wyspie. Jego projektantem jest Falco Nardi.

W tym roku turniej rozegrany zostanie w Son Muntaner Golf Club. Pole golfowe, które jest częścią sieci European Tour Destinations, znajduje się w pobliżu Palmy, stolicy Balearów. Pole par 71 o długości 6952 jardów zawiera trzy dołki par pięć i cztery par trójki, w tym dwa mierzące ponad 210 jardów. Popularna wakacyjna wyspa Majorka jest gospodarzem turnieju ligi już po raz ósmy po tym, jak zeszłoroczny turniej był pierwszym odbywającym się tam od dziesięciu lat.

W 2021 roku Jeff Winther dwukrotnie zaliczył rundy 62 po drodze do emocjonalnej pierwszej wygranej DP World Tour. Runda finałowa 70 wystarczyła, aby Duńczyk odniósł jednopunktowe zwycięstwo nad Szwedem Sebastianem Söderbergiem i hiszpańską parą Jorge Campillo i Pepem Anglesem.

Jego triumf stał się jeszcze bardziej pamiętny dzięki wsparciu na miejscu żony i dzieci. Nie obyło się od przygód hotelowych, kiedy sześcioletnia córka musiała szukać pomocy po tym, jak on i jego żona zatrzasnęli się w łazience w pokoju hotelowym, na krótko przed rundą finałową. Przełomowa wygrana pomogła Wintherowi po raz pierwszy zakwalifikować się do kończących sezon turnieju w Dubaju. Tym razem na Majorce Winther będzie starał się powtórzyć swój triumf w nowym miejscu.

Promotorami powrotu DP World Tour na Majorkę były dwie gwiazdy hiszpańskiego golfa – Álvaro Quirós i Gonzalo Fernández-Castaño, którzy wspólnie zwyciężali w czternastu turniejach European Tour.

Wyspa ta odegrała ważną rolę w historii European Tour. W 1992 roku na polu Santa Ponsa zwyciężał Seve Ballesteros! 

W turnieju oprócz wspomnianego Álvaro Quirósa tradycyjnie wystąpi cały hiszpański garnizon, m.in.: zwycięzca z Valderramy Adrian Otaegui, Rafa Cabrera Bello, Sebastian Garcia Rodriguez, Pep Angles, Santagio Tarrio, Carlos Pigem, Angel Hidalgo, Nacho Elvira.

Z Hiszpanii DP World Tour powędruje do Portugalii. Stamtąd przeniesie się do RPA na Nedbank Golf Challenge i w końcu do Dubaju, gdzie odbędzie się wielki finał – DP WORLD TOUR CHAMPIONSHIP.

 

Zestawienie naszych transmisji w tym tygodniu:

 

Czwartek i piątek:

DP World Tour: Mallorca Golf Open – runda 1 i 2 (RE-LIVE) 19:00 – 21:00

PGA TOUR: THE CJ CUP in South Carolina – runda 1 i 2 (LIVE) 21:00 – 00:00

Sobota:

Mallorca Golf Open – runda 3 (LIVE) 14:00 – 18:00

THE CJ CUP in South Carolina – runda 3 (LIVE) 21:00 – 00:00

 

Niedziela:

 Mallorca Golf Open – finał (LIVE) 13:30 – 17:30

 THE CJ CUP in South Carolina – finał (LIVE) 20:30 – 23:30

Komentuje: Jacek Person.

 

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni