Audi Junior Tour. Rajszew. Fot. Marek Kuśmierski

Majówkowy Audi Junior Tour

Piękna pogoda, słoneczny dzień, ale zamiast majówkowego relaksu… mocna sportowa rywalizacja. 104 młodych golfistów w dniach 2-3 maja wzięło udział w drugim w tym roku turnieju serii Audi Junior Tour. Tym razem areną zmagań był First Warsaw Golf.

W kategorii głównej – (Stroke Play brutto, bez podziału na płeć) triumfował Franciszek Dudek z First Warsaw G&CC, który zarówno w poniedziałek, jak i wtorek pole w Rajszewie pokonał w 75 uderzeniach, wygrywając rezultatem +6. Popisał się wysoką i równą formą, ale najniższy wynik z rundy należał do kolejnego mocnego gracza – Marcina Kuny, który we wtorek zapisał na karcie jedynie 74 uderzenia. Wcześniejsze 77 pozwoliło reprezentantowi Open GC na zajęcie drugiego miejsca, ze stratą zaledwie uderzenia do lidera.

Trzecią pozycję z +11 (75, 80) wywalczył Łukasz Bogusz (Armada GC)

Wśród juniorek zwyciężyła Zofia Rzeźnik (Black Water Links), druga była reprezentująca Armadę Emilia Dawid, a trzecie Helena Rzeźnik (Black Waters). U juniorów za Marcinem Kuną i Łukaszem Boguszem uplasował się Szymon Chamera (GP Mikołów). 

U juniorek młodszych wygrała Maria Moczarska (Śląski KG). Za nią na podium stanęły Hanna Jarzyna (Armada) i Malwina Cegła (Wrocław GC).

Najlepszym juniorem młodszym ponownie został Viet Nguyen (First Warsaw G&CC). Drugie miejsce w tej kategorii wiekowej zajął Konstanty Łuczak (Open GC), a trzecie Antoni Fijałkowski (Sobienie Królewskie).

Kornelia Jasiuk (FWG&CC) była jedyną golfistką w kat. 19-21, za to wśród panów w tym wieku triumfował Franciszek Dudek przed Kamilem Sikorą (Kraków Valley) i Stanisławem Jarzyną (Business GC).

Jak podkreślił dyrektor zawodów Piotr Kuśmierek, przyjemnością była nie tylko obserwacja tak wysokiej formy u juniorów, ale też sama ceremonia nagród, w której uczestniczyli licznie zgromadzeni rodzice i kibice.

Kolejne zawody Audi Junior Tour odbędą się 5-6 lipca w Gradi GC.

 

Wyniki TUTAJ.

 

 

Źródło: PZG

Zdjęcia: Piotr Kuśmierek

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni