Maja Ambroziak, Drużynowe Mistrzostwa Europy Kobiet 2020 w Słowacji. Fot. Sebastian Grudzień

Maja w Orlando

Maja Ambroziak rozpoczęła w środę rywalizację w prestiżowym turnieju rozgrywanym w Orlando na Florydzie. Orlando Womens’ Amateur International zgromadził golfową śmietankę z USA i Europy.

LIVESCORING

Pierwszą rundę wychowanka Mazury Golf & Country Club rozpoczęła o godz. 9:18 (15:18 czasu polskiego) z dołka nr 1 na polu Crooked Cat. Podczas rywalizacji towarzyszyły jej reprezentantki USA Ashley Kozlowski i Katie Lu. Pierwszy dzień turnieju Ambroziak skończyła na dzielonej pozycji 77 z wynikiem +3, notując pięć bogeyów i dwa birdie.

Drugą rundę kadrowiczka rozpocznie o 7:48 (13:48 czasu polskiego) z dziesiątego dołka pola Panther Lake.

Maja jest pierwszą Polką występującą w tym turnieju. Coroczny event dzieli się na trzy wydarzenia: oddzielne turnieje dla mężczyzn, kobiet i juniorów. Aby przystąpić do rywalizacji trzeba znaleźć się w pierwszej 300 WAGR, zakończyć turnieje US Women’s Amateur lub British Ladies Amateur Championship na pozycji 64 lub lepiej, znaleźć się w pierwszej setce zawodników uniwersyteckich lub zakończyć poprzednią edycję turnieju w Top15. W dwóch ostatnich edycjach zwyciężyła Amerykanka Latanna Stone. Grająca dla Louisiana State University zawodniczka jest pierwszą, której udało się tego dokonać.

Orlando Womens’ Amateur International obejmuje cztery rundy, z cutem po dwóch dniach. Orange County National Golf Center & Lodge zgromadziło na swoich dwóch polach 174 zawodniczki z całego świata.
W skład ośrodka wchodzą dwa pola mistrzowskie Panther Lake i Crooked Cat, dziewięciodołkowe krótkie pole oraz największy w stanach driving range i ośrodek treningowy. Wszystkie pola zostały otwarte w 1997 roku, a zaprojektowane zostały przez Phila Ritsona, Dave’a Harmana i Isao Aokiego. Oba pola mistrzowskie są położone na rozległych wzgórzach, których poziom zmienia się nawet o 60 stóp. Naturalne jeziora i rozlewiska urozmaicają pola, podobnie jak charakterystyczne dla regionu drzewa piniowe. Ośrodek wielokrotnie gościł finały QSchoolu PGA Tour i Korn Ferry Tour.

Maja Ambroziak. Texas Tech University. Fot. Team Maja

Maja rozpoczyna w tym roku studia w Texas Tech University. Na turniej przyleciała też trenerka uniwersytecka Mai – Jo Jo Robertson, która mogła w ten sposób obserwować grę swojej przyszłej podopiecznej.

 

Źródło: PZG/Matylda Kuna

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni