Maja Ambroziak i Kamil Tatarczuk.

Maja zagra w Mistrzostwach Europy Kobiet

W środę w Słowenii rozpoczynają się Mistrzostwa Europy Kobiet. Polskę reprezentuje 16-letnia juniorka Maja Ambroziak, z Mazury G&CC. Pierwszą rundę rozpoczynać miała o godzinie 12.56, jednak z powodu porannej mgły czasy startu przesunęły się o 3.5 godziny i Maja rozpocznie grę o 16.26.

Tegoroczne European Ladies’ Amateur Championship zgromadziły 90 zawodniczek z 24 krajów. Areną czterodniowej rywalizacji jest Cubo Golf, położony blisko Lublany. Pole ma dość nietypowy układ – sześć dołków par 3, sześć par 4 i sześć par 5. O tytuł mistrzowski golfistki będą walczyć w formacie stroke play. Po trzech rundach zmagań nastąpi cut dla 60 najlepszych wyników oraz remisów.

 

https://twitter.com/EGA_golf/status/1310912368822685698?s=20

 

Ambroziak podkreśliła, że choć apetyt urósł po ubiegłotygodniowych Drużynowych ME , w których Polki zajęły dziesiąte miejsce, to udział w indywidualnym czempionacie traktuje jako cenne doświadczenie.

Będę zadowolona jak przejdę cuta. Na liście startowej figuruje niewiele juniorek, większość to naprawdę doświadczone dziewczyny, które są o krok od przejścia do zawodowego touru. Ale atmosfera jest naprawdę fajna, a pole mimo swojego nietypowego układu, bardzo mi się podoba” – wspominała członkini kadry narodowej.

Po zimnym poniedziałku warunki treningowe we wtorek były lepsze. Prognozy na pierwszą i drugą rundę są dobre – ma być słonecznie, temperatura około 20 stopni. Deszczowa, a nawet burzowa może być za to sobota.

W ubiegłym roku, gdy turniej odbywał się w angielskim Parkstone GC, triumfowała reprezentantka gospodarzy Alice Hewson, która w czterech rundach odnotowała 281 uderzeń.

Livescoring TUTAJ

 

Źródło: PZG

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni