Maja Ambroziak, fot: Kasia Nieciak

Maja Ambroziak w Italii

Maja Ambroziak reprezentująca Mazury Golf&CC świetnie rozpoczęła rywalizację w międzynarodowym czempionacie kobiet Włoch. Turniej rozgrywany jest w Circolo Golf Torino La Mandria niedaleko Turynu.

 

Wyniki TUTAJ

trzeba kliknąć na turniej CAMPIONATO INTERNAZIONALE D’ITALIA FEMMINILE, w zakładkę DETTAGLI

 

Rozgrywki rozpoczęły się w środę. Polka wystartowała w o godzinie 8:00, na pole razem z nią wyszły Słowaczka Petra Babicowa i Włoszka Emma Lundgren. W czwartek wystartuje w samo południe.

Maja po pierwszej rundzie plasowała się na dzielonym miejscu trzecim, dzielonym z Milą Jurin. Wynik -2 przez długi czas dawał jej indywidualne prowadzenie. Na koniec dnia Polkę wyprzedziły Francesca Fiorellini z rezultatem -5, oraz Constance Fouillet, z -3.

Cieszyłam się na turniej we Włoszech, dawno tu nie grałam, a zawsze lubię tu wracać. Pole jest bardzo wąskie, całe w lesie więc trzeba grać precyzyjnie. Jest utrzymane w dobrym stanie i naprawdę piękne. Pogoda dopisuje jest całkiem ciepło, tylko trochę wietrznie – relacjonowała reprezentantka Polski.

Dziś grało mi się dobrze, na pierwszej dziewiątce super czułam irony. Co chwila grałam na metr lub lepiej, co dawało wiele szans na birdie. Druga jest trochę trudniejsza i nie poszła dziś po mojej myśli, skończyłam jednak birdie z 6 metrów, więc finalnie jestem zadowolona z pierwszej rundy – podsumowała pierwszy dzień turnieju Maja.

W skład kompleksu Circolo Golf Torino La Mandria wchodzą dwa mistrzowskie pola, driving range oraz dziewięciodołkowe pole pitch&putt. Uczestniczki czempionatu grają na Blue Course, jednym z najdłuższych pól we Włoszech. Położone w parku niedaleko rzeki Po, jest rezerwatem przyrody. Wiekowe drzewa i dzikość natury trwają w symfonii ze światowej klasy polem golfowym.

 

Źródło: PZG/Matylda Kuna

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni