Made in HimmerLand22 Olesen logo

Made in HimmerLand

DP World Tour powraca do Danii, do Himmerland Golf & Spa Resort, który gościć będzie ósmą edycję turnieju Made in HimmerLand.

 

www.europeantour.com/dpworld-tour/made-in-himmerland-2022/leaderboard

 

 

Turniej znany początkowo jako Made in Denmark, rozgrywany był w Himmerland Golf & Spa Resort przez sześć z siedmiu poprzednich edycji. Miejsce to było również gospodarzem Himmerland Open na Challenge Tour w latach 1994-98, a także Made in Denmark Challenge w 2018 roku, który wygrał dwukrotny zwycięzca DP World Tour Joachim B. Hansen – w tym tygodniu występujący jako jeden z wielu lokalnych faworytów.

Turniej przeniósł się do Silkeborga w 2018 roku, gdzie Anglik Matt Wallace, wicemistrz zakończonego w niedzielę Omega European Masters, zdobył swój czwarty i póki co ostatni tytuł w lidze.

Po majowym terminie rozgrywek w poprzednich dwóch edycjach w 2019 i 2021 roku, wydarzenie powraca do sierpniowego terminu, w którym turniej odbywał się w latach 2014-2018.

 

 

Zaprojektowany przez architekta Jana Cedermolma HimmerLand Golf & Spa Resort został otwarty w 1992 roku i może pochwalić się jednym z najwspanialszych dołków w grafiku ligi – szesnastce par 3, nazywanej „Himmerland Hill”. W 2015 roku był to zaledwie 79 jardowy dołek – najkrótszy par 3 w historii ligi.

 

 

W 2017 roku Thomas Bjørn – wkrótce kapitan europejskiej drużyny Ryder Cup został bardzo głośno powitany przez  tłumy rodaków, które zgromadziły się wokół greenu, gdy Duńczyk świętował swój 500. występ European Tour.  Został on wtedy uhonorowany wykonaniem  „You’ll Never Walk Alone”, kiedy wkraczał na green tego cieszącego się zasłużoną sławą miniaturowego par 3.

 

 

Organizatorzy z biegiem lat starali się czynić różne kroki dodatkowo ubarwiając atmosferę turniejową, rozdając na przykład gumowe ptasie maskotki – Benny the Birdie, Eddie the Eagle i Andy the Ace –  piszczące przeraźliwie po ściśnięciu, pomagając fanom robić odpowiedni hałas.

W turnieju wystąpi były numer jeden rankingu światowego, kapitan drużyny Ryder Cup w Rzymie w 2023 roku – Luke Donald, który zastąpił w tej zaszczytnej funkcji Henrika Stensona, który w raczej niesławnych okolicznościach pożegnał się z tą rolą, decydując się na przejście do LIV.

 

 

Luke zagra w Made in Himmerland po raz pierwszy, rozpoczynając tam trzytygodniowy przegląd turniejów  DP World Tour, który obejmie również BMW PGA Championship w podlondyńskim Wentworth i DS Automobiles Italian Open, który odbędzie się Marco Simone Golf Club w Rzymie – miejscu goszczącym Ryder Cup w 2023 roku.

 

 

Anglik, ogłoszony kapitanem 1 sierpnia, czterokrotnie reprezentował Stary Kontynent jako gracz i za każdym razem był częścią zwycięskiej drużyny.

Dwukrotnie był też wicekapitanem, pod dowództwem Thomasa Bjørna w 2018 roku w Le Golf National, gdzie Europa odniosła wspaniały triumf i Pádraiga Harringtona w zeszłym roku w Whistling Straits, gdzie drużyna europejska dostała potężne baty.

Wśród listy imponujących dokonań w karierze, 44-letni były numer jeden na świecie w 2011 roku stał się pierwszym graczem w historii, który znalazł się na szczycie rankingów European Tour i PGA TOUR w tym samym roku.

 

 

Nicolai i Rasmus Højgaard są jednymi z wielu lokalnych faworytów, którzy marzą o tym, żeby zostać pierwszymi Duńczykami, którzy zdobędą tytuł mistrza Made in HimmerLand.

 

 

Dzięki gwieździe Ryder Cup z Le Golf NationalThorbjørnowi Olesenowi i innym wielokrotnym zwycięzcom na Tour – Sørenowi Kjeldsenowi, Lucasowi Bjerregaardowi, Bjørnowi i Hansenowi, kibice gospodarzy będą mieli za kim podążać w ciągu duńskiego turnieju.

Spośród nich to właśnie Olesen zajmuje najlepsze miejsce w rankingu DP World Tour, okupując dziewiętnaste miejsce, dzięki majowemu triumfowi w Betfred British Masters hosted by Danny Willett, trafiając po drodze dwa eagle podczas jednej rundy.

 

 

Marcus Helligkilde i Niklas Nørgaard Møller, którzy w zeszłym roku awansowali z Challenge Tour, którzy do tej pory tylko dwa razy zameldowali się w najlepszej dziesiątce, też liczą na dobry występ.

Oprócz silnej duńskiej ekipy, w turnieju zagrają także m.in.: Matt Wallace, Robert MacIntyre, Eddie Pepperell, Guido Migliozzi, Romain Langasque, Ewen Ferguson, Marcus Armitage, George Coetzee, wicekapitan Ryder Cup – Edoardo Molinari,

 

 

Renato Paratore, Gavin Green, Rory Sabbatini, Pep Angles, Robert Rock, Wilco Nienaber, Francesco Laporta, David Drysdale, Paul Dunne, Tapio Pulkkanen, Adri Arnaus, Alvaro Guiros, Jamie Donaldson…

 

 

Zagra również zwycięzca zakończonego w niedzielę Omega European Masters – Thriston Lawrence. 

 

golfchannel.pl/?news=thriston-omega

golfchannel.pl/?news=omega-masters

 

 

W dwóch poprzednich edycjach turnieju, w 2021 i 2019 roku, zwyciężał Austriak Bernd Wiesberger, który jednak w tym roku nie będzie bronił tytułu, ponieważ zamiast tego gra w trzydniowym turnieju LIV w Bostonie.

 

 

Rok temu w Danii grał Adrian Meronk, zajmując tam 31. pozycję. Tym razem tam nie wystąpi, po turnieju w Szwajcarii przenosząc się już do Wentworth.

 

golfchannel.pl/?news=meronk-w-danii

 

W przyszłym tygodniu, podczas flagowego turnieju sezonu DP World Tour – BMW PGA Championship, rozpoczyna się wyścig o miejsce w europejskiej drużynie Ryder Cup.

 

 

Made in HimmerLand 2022 w Golf Channel Polska

 

Czwartek i piątek

Made in HimmerLand: 19.00 – 23.00 RE-LIVE

Sobota i niedziela

Made in HimmerLand: 14.00 – 18.00. LIVE

 

Komentują: Dionizy Konieczny i Kasia Nieciak

 

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni