Adrian Meronk. Alfred Dunhill Links Championship 2022. Fot. Stuart Beck

Meronk w Alfred Dunhill Links Championship

Już w czwartek rozpoczyna się rozgrywany w kolebce golfa – St. Andrews, Alfred Dunhill Links Championship – jeden z najbardziej prestiżowych, ale i unikatowych turniejów golfowych w Europie. W rywalizacji nie zabraknie Adriana Meronka.

Livescoring TUTAJ

Polak do Szkocji poleciał we wtorek, w środę rozegrał rundę próbną na Carnoustie Golf Links.

Rywalizację rozpocznie jednak na the Old Course – na dziesiątym tee historycznego pola ma stawić się o godzinie 10.55 polskiego czasu. W grupie z notowanym sporo niżej Francuzem Matthieu Pavonem. Drugą rundę zagra na Carnoustie, w parze z Włochem Francesco Laportą  – start godzinie 9.00, a w sobotę powalczy w Kingsbarns Golf Links – od godziny 10.28, we flighcie z Francuzem Victorem Dubuissonem.

Prognozy wskazują, że będzie bardzo zimno, wietrznie i mokro – depeszował krótko.

Tytułu bronić będzie mistrz Masters, Anglik Danny Willett, który ubiegłoroczne cztery rundy zamknął wynikiem – 18. Meronk po trzech dniach zapisał +3, co nie pozwoliło na awans do niedzielnego finału. Kto tym razem podniesie trofeum na Swilken Bridge – dowiemy się w niedzielę. Walczyć będzie tradycyjnie elita zawodowego golfa, w tym US Open champion Matt Fitzpatrick, Francesco Molinari, Billy Horschel, Rory McIlroy, Shane Lowry, Tyrrell Hatton, czy Tommy Fleetwood. Cuta przejdzie najlepszych 60 zawodników.

To, co czyni turniej pod egidą brytyjskiej marki wyjątkowym, to prawdziwa celebracja gry najlepszych zawodowców na wybitnych linksach, ale i towarzysząca temu rywalizacja w formacie drużynowym, w której mogą uczestniczyć amatorzy, w tym rodziny zawodowych graczy. Wśród gwiazd, które wezmą udział w pro-amie znaleźli się m.in. amerykańska gwiazda Hollywood Kathryn Newton, Huey Lewis i Ronan Keating.

Adrian zagra w parze z  legendarnym Andrijem Szewczenko – pierwszym Ukraińcem, który wygrał Ligę Mistrzów z drużyną A.C Milan, zdobywcą Superpucharu Europy i zdobywca Złotej Piłki, ćwierćfinalistą mistrzostw świata, rekordzistą pod względem liczby strzelonych bramek w reprezentacji Ukrainy i królem strzelców Ligi Mistrzów!

Rory wystąpi w duecie ze swoim tatą.

Wejście na pierwsze trzy dni eventu jest bezpłatne, a bilet wymagany jest tylko na niedzielny finał.

Świetnie jest wracać do St Andrews i na event pod egidą Dunhill, bo mamy stąd miłe wspomnienia. Gra na polach będzie zupełnie inna niż latem, a różnice zmaga jeszcze inny format, z udziałem amatorów. Fajny turniej! – mówił Stuart Beck, caddie Adriana.

Ostatnia wizyta Adriana i Stuarta na Old  Course miała miejsce całkiem niedawno – podczas lipcowego 150. The Open!

golfchannel.pl/?news=150-the-open

 

W ubiegłym tygodniu najlepszy polski gracz rywalizował w Cazoo Open de France. Na Le Golf National, które będzie areną turnieju olimpijskiego, popisał się rundami  72, 67, 70 i 69, kończąc występ na 11 miejscu, dzielonym w Antoinem Roznerem. Wygrał Guido Miglozzi sumą -16.

golfchannel.pl/?news=presidents-cup-open-de-france

 

Po raz pierwszy Adrian Meronk wziął udział w Alfred Dunhill Links Championship w 2016 roku. Wtedy organizatorzy przyznali polskiemu rokującemu golfiście dziką kartę, zaraz po drużynowych mistrzostwach świata w Meksyku. Debiutujący wówczas w zawodowym golfie Adrian Meronk w parze z Johanem Eliaschem, uplasował się na drugim miejscu w rywalizacji drużynowej.

golfchannel.pl/?news=meronk-na-old-course

 

Zestawienie naszych transmisji na w tym tygodniu:

Czwartek i piątek:

DP World Tour: Alfred Dunhill Links Championship – runda 1 i 2 (RE-LIVE) 19:00 – 22:00

PGA TOUR: Sanderson Farms Championship – runda 1 i 2 (LIVE) 22:00 – 00:30

Sobota i niedziela:

Alfred Dunhill Links Championship – runda 3 i 4 (LIVE) 14:00 – 18:00

Sanderson Farms Championship – runda 3 i 4 (LIVE) 22:00 – 1:00

Komentuje: Jacek Person.

Źródło: Anna Kalinowska/PZG

Zdjęcia: Stuart Beck i Andrzej Meronk/#GoMeronk Fan Club

 

Zredagowała i nieco dodała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni