Ladies Golf Tour – Naterki

Ladies Golf Tour w Naterkach

7 sierpnia odbył się trzeci turniej tegorocznej serii Ladies Golf Tour. Tym razem gospodarzem był Mazury Golf&Country Club. Właśnie reprezentantki tego klubu zdominowały listę uczestniczek.

W słoneczną niedzielę, w warunkach idealnych do gry, w klasyfikacji głównej (stroke play brutto) triumfowała Agnieszka Bednarczyk, na karcie zapisując +18. Uderzenia więcej wykonała Anna Bacławska. Trzecie miejsce z +20 wywalczyła Beata Traczewska-Skóra, czyli podium należało do golfistek z Mazury G&CC.

whatsapp image 2022 08 07 at 16.41.56 1

W stableford netto (grupa A – HCP do 18, klasyfikacje rozłączne) wygrała Monika Sońta. W grupie B (HCP 18,1-27) zwyciężyła Joanna „Kasia” Parys, w grupie C (HCP 27,1-36) po złoto sięgnęła Agnieszka Śladowska, a grupie D (HCP 36,1-54), rywalizującej na 9 dołkach, wygrała Eliza Kluczkowska.

Tradycyjnie, poza medalami, golfistki zostały uhonorowanie nagrodami od sponsora cyklu. Kolejny turniej serii odbędzie się 11 września na polu Śląskiego KG, a dwudniowy finał zaplanowano na 24-25 września w Tokarach.

Poza przyjaznym dla debiutantek formatem zachęcająca jest cena udziału – golfistki z wykupionym prawem gry na danym polu płacą 30 zł, a za 9 dołków 20 zł. Bez członkostwa w poszczególnych klubach koszt udziału w turniejach serii zasadniczej wynosi 130 zł dla HCP do 36, a 70 zł dla pań o wyższym handicapie.

 

Źródło i zdjęcia: PZG

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni