Lexi wybucha płaczem omawiając kary na ANA

IRVING, Texas – Lexi Thompson rozpłakała się opowiadając o okresie ostatnich trzech i pół tygodnia, od kiedy została jej naliczona kara czterech uderzeń w finałowej rundzie ANA Inspiration.  Sankcja kosztowała ją drugie zwycięstwo w turnieju Wielkiego Szlema.

 

„To był w pewnym sensie koszmar” – powiedziała Thompson podczas konferencji prasowej, która była jej pierwszą stycznością z mediami, od czasu nałożenia kontrowersyjnej kary. „Było mi bardzo ciężko, szczególnie w tygodniu bezpośrednio po zdarzeniu. Spałam mniej niż zwykle, starałam się spędzać więcej czasu z rodziną i przyjaciółmi, trochę też ćwiczyłam. Potrzebowałam po prostu trochę czasu na osobności, żeby wziąć się w garść i wrócić do treningów”.

 

Thompson wystartuje w czwartek w swym pierwszym turnieju od ANA Inspiration. Podczas konferencji została również poproszona o przedstawienie swojego procesu myślowego w momencie, gdy oznaczała piłkę na greenie. Zapytano ją również, czy była świadoma, że popełniła wykroczenie. Thompson nie odpowiedziała wprost, gdy została zapytana o to, czy świadomie popełniła to wykroczenie. Wyjaśniła, że rysuje na piłce kropkę, która pomaga jej w ustawianiu linii uderzenia, i to mógł być powód, dlaczego tak, a nie inaczej, odłożyła piłkę na green.

 

„Widziałam powtórkę i widzę, czym spowodowane są te osądy” – powiedziała Thompson. „To mogło być to, że obróciłam piłkę, lecz jak już mówiłam, zawsze gram zgodnie z regułami. Dorastałam ze starszymi braćmi, którzy pilnowali mnie, żebym tych reguł przestrzegała. Nie miałam potrzeby nic poprawiać. Greeny były absolutnie perfekcyjne, na linii nie było nic, od czego musiałabym uciekać. Nie miałam żadnego motywu, żeby to zrobić. Zupełnie nie chciałam tego zrobić.”

 

Lexi Thompson złamała zasady gry na 17 greenie sobotniej rundy ANA Inspiration, gdy przygotowywała się do krótkiego putta. Zostały jej przyznane dwa uderzenia kary, po tym jak widz oglądający turniej przed telewizorem zaalarmował LPGA, twierdząc, że Thompson mogła naruszyć zasadę 20-7c swoim oznaczeniem piłki. Zostały jej również przyznane dwa kolejne uderzenia kary, za podpisanie nieprawidłowej karty wyników, co kosztowało ją przegranie turnieju w dogrywce.

RÓŻNOŚCI
Partnerzy oficjalni