Zdjęcie: Cy Cyr/Golf Channel

Lewis na dobrej drodze, by w Wildfire, zakończyć 33-miesięczną złą passę.

PHOENIX – Stacy Lewis, nie wyróżnia się jakoś szczególnie na pierwszym tegorocznym turnieju LPGA w Ameryce, w Bank of Hope Founders Cup, ale to się może bardzo szybko zmienić.

To pole znajdujące się na zachodnim wybrzeżu jest jednym z jej ulubionych.

Podczas swoich ostatnich czterech startów na Wildfire Golf Club, na którym rozgrywany jest Founders Cup, dwa razy ukończyła na drugim miejscu i raz ex aequo na 4. Momentem przełomowym jej życia była wygrana w pierwszym ze swoich dwóch turniejów szlema na ANA Inspiration w Rancho Mirage, California, w 2011 roku. W tym roku turniej otwierający Wielkiego Szlema odbędzie się już za dwa tygodnie.

Founders Cup, dzięki swojemu ceremonialnemu podejściu do pionierek w kobiecych rozgrywkach, zawsze inspirował Lewis.

Założycielki LPGA, Shirley Spork, Marilynn Smith i Marlene Hagge Vossler, będą obecne w tym tygodniu. Honorowymi gośćmi turnieju będą Hollis Stacy, czterokrotna zwyciężczyni turnieju Wielkiego Szlema, oraz Sandra Post, ośmiokrotna mistrzyni na LPGA Tour.

„Podoba mi się koncept tego turnieju”, powiedziała Lewis. „Lubię, gdy założycielki, oraz poprzednie zwyciężczynie wykazują zainteresowanie naszymi turniejami. Myślęnawet, że powinny się jeszcze bardziej angażować”.

Lewis dofinansowała film o założycielach LPGA i jest wpisana, jako jeden z producentów wykonawczych.

„Turnieje Wielkiego Szlema są bardzo ważne, ale ten nadchodzący również będzie jednym z ważniejszych”, powiedziała Lewis.

Lewis ma zamiar zdobyć swoje trudne do osiągnięcia, 12 zwycięstwo LPGA, pierwsze od 33 miesięcy, gdy wygrała Walmart NW Arkansas Championship w Czerwcu 2014 roku.

 

Autor: Randall Mell | Tłum.: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni