Keith Mitchell. Wells Fargo Championship. Quail Hollow Club in Charlotte, North Carolina, USA, 08 May 2021. EPA/TANNEN MAURY Dostawca: PAP/EPA.

Lekcja golfa: Keith Mitchell

Gościem „Lekcji golfa” jest Keith Mitchell, który swój jak na razie jedyny triumf na PGA Tour świętował podczas The Honda Classic. Program prowadzi legendarny caddie Jim „Bones” Mackay.

 

Chattanooga

Keith Mitchell urodził się 7 stycznia 1992 roku w Chattanooga w stanie Tennessee. Grał w golfa na uniwersytecie w Georgii, gdzie jego specjalnością był biznesie i nieruchomości. Przeszedł na zawodowstwo w 2014 roku, występując  początkowo na PGA Tour Latinoamérica, a następnie na Web.com Tour i wreszcie PGA Tour.

 

Bear Trap

W marcu 2019 roku odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w turnieju PGA Tour, podczas The Honda Classic w Palm Beach Gardens na Florydzie. Trafiając prawie 5-metrowego putta na birdie na ostatnim dołku Champion Course PGA National, wygrał jednym uderzeniem. Uniknął w ten sposób dogrywki z Rickiem Fowlerem i Brooksem Koepką. W poprzednich czterech turniejach Mitchell zaliczył tylko jeden cut, zajmując 73. miejsce w Phoenix Open. Wygrana przesunęła go wtedy o 93 miejsca w rankingu światowym, ze 161 na 68 pozycję.

Była to jego druga profesjonalna wygrana. Ta pierwsza była nieporównywalnie mniejsza. Trzy lata wcześniej triumfował w jednej z tysiąca małych lig – G Pro Tour, inkasując czek na $5,600. Jak to bywa w takich przypadkach mało kto odnotował tamten fakt i raczej nie pisano o tym w nagłówkach gazet. Po 97 próbach Mitchell został wreszcie zwycięzcą na PGA Tour.

 

PREMIERA w Golf Channel Polska:

poniedziałek, 6 lutego 2023, o 11.00 + 14.30, 23.00.

 

Zapraszamy.

 

Przygotowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni