Lehman wyprzedza Strickera i zdobywa 10 tytuł na PGA Tour Champions

TUSCON, Ariz. – Tom Lehman wykorzystał błąd Steva Strickera by objąć prowadzenie na Tuscon Conquistadores Classic, co dało mu dziesiąte zwycięstwo w PGA Tour Champions.

Będąc dwa uderzenia za Stevem Strickerem, z jedynie trzema dołkami do końca turnieju, Lehman domknął rundę dwoma birdie i parem i skończył z wynikiem -7 (66) i jednouderzeniowym zwycięstwem nad swoim partnerem gry, Strickerem.

Stricker po pierwszej rundzie (63), kolejną zagrał (70). Starał się zostać 19 graczem, który wygrał w swoim pierwszym starcie na turnieju dla 50-i-więcej latków i pierwszym od kiedy Miguel Angel Jimanez osiągnął to w 2014 roku.

Stricker zagrał bogeya na 16 dołku (par3), tak samo jak Lehman trafił na birdie na 17 (par5) i zakończył bogeyem na 18 (par4), po uderzeniu 3-wood do wody.

58 letni Lehman wygrał pierwszy turniej od czasu SAS Championship w 2015 roku, kończąc z wynikiem -20 (199) na Omni Tuscon National’s Catalina Course. W 1996 roku wygrał British Open i cztery inne tytuły na PGA Tour.

Stricker skończył 50 lat 23 lutego. Dwunastokrotny zwycięzca PGA Tour i kapitan drużyny U.S. na Presidents Cup we wrześniu, nie przeszedł cut’a na turnieju Valspar Championship w zeszłym tygodniu.

Lehman nadgonił trzyuderzeniową stratę, gdy na pierwszych dwóch dołkach zagrał birdie i eagle, podczas gdy Stricker rozpoczął swoim pierwszym w tym turnieju bogeyem.

Bernhard Langer pobił dotychczasowy rekord tour na ilość parów pod rząd, z liczbą 32. W finałowej rundzie zagrał (65) by zakończyć na trzecim miejscu z wynikiem -15. Poprzedni rekord ustanowił Gil Morgan w 2000 roku.

Fred Couples (70), Billy Andrade (70) i Gene Sauers (69) skończyli z wynikiem -14.

Bob Estes (67) w swoim seniorskim debiucie zremisował na 23 miejscu z wynikiem -8.

 

Autor: Associated Press | Tłum.: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni