Grace Kim. Australian PGA Golf Championships at Royal Queensland Golf Club, in Brisbane, Australia, 15 January 2022. EPA/JONO SEARLE AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT Dostawca: PAP/EPA.

JM Eagle LA Championship

Po rozpoczęciu nowej ery The Chevron Championship w Teksasie, LPGA Tour inauguruje nowy turniej – JM Eagle LA Championship presented by Plastpro.

 

Czwartek, 27 kwietnia:  

DP World Tour: Korea Championship presented by Genesis – runda 1 (LIVE) 6:00 – 11:00

Piątek: 

DP World Tour: Korea Championship presented by Genesis – runda 2 (LIVE) 6:00 – 11:00

LPGA Tour: JM Eagle LA Championship Presented by Plastpro – runda 1 (RE-LIVE) 19:00 – 22:00

Sobota i niedziela:

Korea Championship presented by Genesis – runda 3 (LIVE) 6:00 – 10:30

JM Eagle LA Championship Presented by Plastpro – runda 2 (RE-LIVE) 19:00 – 22:00

Poniedziałek:

LPGA Tour: JM Eagle LA Championship Presented by Plastpro – finał (RE-LIVE) 19:00 – 22:00

 

Inauguracja

To nowe wydarzenie przyciąga mnóstwo wspaniałych golfistek. Pojawi się aż osiem zawodniczek z pierwszej dziesiątki rankingu światowego i wszystkie triumfatorki z tego sezonu. JM Eagle LA Championship to pierwsze z czterech zupełnie nowych wydarzeń w tegorocznym harmonogramie. Następny w kolejce jest Mizuho Americas Open – w którym weźmie udział 24 najlepszych amatorek rywalizujących w równoczesnym AJGA Invitational – w czerwcu. Potem Maybank Championship w październiku i wreszcie Grant Thornton Invitational – impreza współsankcjonowana przez LPGA i PGA Tour. Wystąpi tam 16 graczy z każdej ligi – w grudniu. Wszystkie nowe wydarzenia oferują pulę o wartości ponad 2 milionów dolarów. JM Eagle LA Championship proponuje w ten weekend nagrody pieniężne o wartości 3 milionów dolarów.

Nowy turniej, stare pole

Chociaż JM Eagle LA Championship to premierowe wydarzenie, to ponad stuletnie  pole jest raczej całkiem znanym miejscem. W latach 2018-2022 w The Wilshire Country Club odbywał się turniej DIO Implant LA Open, który w tym sezonie przeniósł się do Palos Verdes Golf Club. Wcześniej gościł tu Office Depot Championship 2001. Wygrywała wówczas sama Annika Sorenstam.

Założony w 1919 roku i zaprojektowany przez Normana Makbeta, Wilshire Country Club znajduje się w sercu Hollywood. Ponieważ klub jest tak blisko centrum Miasta Aniołów, będzie tam obecnych kilku celebrytów z Kalifornii. Aktorka Kathryn Newton, były gracz Los Angeles Lakers – Pau Gasol i New Kids on the Block – Joey McIntyre. To zaledwie kilka znanych nazwisk, które będą obecne w tym tygodniu.

„Obrończynie tytułu”

Ponieważ Tour powraca do znanego miejsca, technicznie rzecz biorąc w stawce jest też „obrończyni tytułu”. Ostatnią osobą, która wygrywała w Wilshire Country Club, była Nasa Hataoka. Sześciokrotna triumfatorka LPGA sięgnęła po trofeum DIO Implant LA z wynikiem -15. Dało jej to aż pięć uderzeń przewagi nad wicemistrzynią Hannah Green.

Nasa Hataoka w zeszłym roku regularnie występowała w tym klubie, notując trzy rundy z wynikiem -4 i jedną z wynikiem -3. Wśród poprzednich triumfatorek na polu zagrają też Brooke Henderson – światowa ósemka, Minjee Lee No.6 i dwukrotna zwyciężczyni na LPGA, Moriya Jutanugarn. Wygrywając tutaj w 2011 roku Brooke Henderson ustanowiła rekord turnieju, z wynikiem -16.

Niedawne zwyciężczynie

Cała szóstka triumfatorek tego sezonu – Brooke Henderson, Lilia Vu, Jin Young Ko, Celine Boutier, Ruoning Yin i Grace Kim – będzie obecna w tym tygodniu! Grupę wyróżnia Lilia Vu, pierwsza zawodniczka z wieloma zwycięstwami w tym sezonie. Lilia po raz pierwszy wygrała w Honda LPGA w Tajlandii w lutym. Szybko dodała do swojego CV pierwszy triumf wielkoszlemowy, zaledwie kilka dni temu w Chevron Championship.

Chociaż może się wydawać, że to dobry czas na przerwę, decyzja o rywalizacji w tym tygodniu była oczywista dla zawodniczki pochodzącej z Południowej Kalifornii i absolwentki UCLA. Vu będzie miała okazję uczcić swoje ostatnie zwycięstwo podróżą do domu, a jednocześnie spotkać się z przyjaciółmi i rodziną.

Kalifornijki

Oczywiście Lilia jest tylko jedną z wielu zawodniczek z koneksjami w Kalifornii. Kilka Kalifornijek korzysta z okazji spędzenia tygodnia w domu. Wśród nich jest kilka najjaśniejszych wschodzących gwiazd ligi. Allisen Corpuz, mieszkanka Kalifornii i absolwentka USC, z pewnością jest jedną z faworytek w tym tygodniu, po ukończeniu Chevron Championship na miejscu T8.

Lucy Li, bardzo zachwalana debiutantka, która odnosiła sukcesy na imprezach LPGA w Złotym Stanie, również będzie miała szansę udowodnić charakter przed własną publicznością. Nie zabraknie też miejscowych weteranek. Niektóre wielkie nazwiska to zawodniczki pochodzące z Kalifornii: Danielle Kang, Lizette Salas i Ryann O’Toole oraz rezydentki – Hyo Joo Kim i Matilda Castren.

Zagrają również

Nelly Korda, Jessica Korda, Georgia Hall, Stacy Lewis, Maja Stark, Jennifer Kupcho, Pernilla Lindberg, Danielle Kang, Cristiie Kerr, Linnea Strom, Ruoning Yin, Brittany Lincicome, Charley Hull, Hyo Joo Kim, Atthaya Thitikul, Carlota Ciganda, Yu Liu, Paula Creamer, Albane Valenzuela, Natalie Gulbis,

 

Pełna Lista Zawodniczek

W tym tygodniu przenosimy się do Kalifornii i do Korei. Ze względu na nocne godziny transmisji  turniej LPGA będziemy retransmitować.

 

Czwartek, 27 kwietnia:  

DP World Tour: Korea Championship presented by Genesis – runda 1 (LIVE) 6:00 – 11:00

 

Piątek: 

DP World Tour: Korea Championship presented by Genesis – runda 2 (LIVE) 6:00 – 11:00

LPGA Tour: JM Eagle LA Championship Presented by Plastpro – runda 1 (RE-LIVE) 19:00 – 22:00

 

Sobota i niedziela:

Korea Championship presented by Genesis – runda 3 (LIVE) 6:00 – 10:30

JM Eagle LA Championship Presented by Plastpro – runda 2 (RE-LIVE) 19:00 – 22:00

 

Poniedziałek:

LPGA Tour: JM Eagle LA Championship Presented by Plastpro – finał (RE-LIVE) 19:00 – 22:00

 

Turniej Korea Championship komentują: Krzysztof Rawa i Dionizy Konieczny.

Turniej JM Eagle LA Championship komentują:

Piątek – niedziela: Jacek Person

Poniedziałek: Krzysztof Rawa i Dionizy Konieczny.

 

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni