Kuźnia Golfa zaprasza na Noc Muzeów.

Kuźnia Golfa Pole Mokotowskie – jedyne naturalne pole Pitch&Putt w stolicy, zgłosiła się do tegorocznej edycji Nocy Muzeów i tą drogą została oficjalnym obiektem biorącym udział w miejskiej inicjatywie. Noc Muzeów już w najbliższą sobotę, 18 maja.

Jako jedyny obiekt spośród 260 będzie promować golfa wśród Warszawiaków i gości, którzy w tym dniu odwiedzą stolicę. Chyba będzie to pierwszy, tak znaczący akcent golfowy w historii stołecznej Nocy Muzeów. Oczywiście, z duchem wydarzenia, w tym dniu wstęp do Kuźni Golfa będzie bezpłatny.

Główną atrakcją programu będzie wystawa historycznego sprzętu do gry w golfa oraz golfowych pamiątek pochodząca z prywatnej kolekcji, niedostępnej na co dzień w formie muzealnej. Po wystawie oprowadzać będzie sam jej właściciel – Waldemar Zawadka. Będzie więc okazja nie tylko obejrzeć, ale również posłuchać historii powstania tej kolekcji oraz pasji właściciela. Wystawa w Warszawie obecna będzie tylko ten jeden dzień.

Dodatkowo wystawę wzbogacą również nieco skromniejsze prywatne kolekcje znajdujące się w zbiorach: Emila Wójcika, Sofii Lelakowskiej czy Kuźni Golfa. Całość to wyjątkowa okazja nie tylko dla golfistów, ale również dla pasjonatów historii i kolekcjonerów.

 

 

Zaprezentowana zostanie również zaktualizowana historia polskiego golfa. „Przygotowując program tegorocznej Nocy Muzeów sięgnęliśmy do opublikowanych materiałów, głównie w pozycji „Polski Golf” wydanej przez Elżbietę Panas i Wojciecha Pijanowskiego w Warszawie w 2013 r. – mówi Elżbieta Grendecka, menager Kuźni – Zainspirowani tym materiałem zajrzeliśmy do archiwów i warszawskich bibliotek odnajdując w nich zaskakujące materiały, niepublikowane w powojennej Polsce. W oparciu o odnalezione archiwalia, artykuły, zdjęcia opracowaliśmy zaktualizowaną historię polskiego golfa.

Zgodnie z zapowiedziami prace nad materiałem będą kontynuowane, a w planach jest wydanie nowego albumu prezentującego stare i nowe fakty polskiej golfowej historii. Fragmenty tego materiału zaprezentowane zostaną w trakcie Nocy Muzeów.

Na spotkanie w Kuźni Golfa zaproszone zostały osoby, które wzniosły wkład w popularyzację golfa w Polsce, m.in.: Elżbieta Panas i Senator Andrzej Person. W otwartym saloniku prasowym będzie możliwość posłuchania wywiadów i rozmów m.in. o naszych golfowych tradycjach, tych przedwojennych i współczesnych.

Program Kuźni został przygotowany również z myślą o najmłodszych, stąd nie zabraknie pokazów czy minigolfa.

Zwieńczeniem wydarzenia będzie Turniej Golfowy Pitch&Putt, który rozegrany zostanie w kilku kategoriach, m.in. juniorskiej – szczegóły regulaminu dostępne na stronie wydarzenia. Turniej odbędzie się przy udziale publiczności, poprzedzony będzie komentarzem sportowym. Na zwycięzców czekają ciekawe nagrody. Partnerem organizacyjnym turnieju jest Warszawskie Towarzystwo Golfowe. Patronat medialny nad całością przyjęła telewizja Golf Channel Polska, Telewizja ATV w Warszawie oraz Magazyn Tygrysy Biznesu. Partnerami wydarzenia są: Klinika Piękna Essence, Lord Barber Shop, Maroni Pasta & Risotto, Midor autoryzowany dealer Kubota oraz SRB Strąg Racing Brothers.

W programie pojawią się również akcenty kulturalne: koncert oraz wystawa obrazów Ewy Jarmoszyńskiej.

Całość wydarzenia w Kuźni rozpocznie się już o godzinie 14.00 a zakończy o 21.00, aby uczestnicy mieli szansę dotrzeć również do innych lokalizacji, gdzie czekać na nich będzie mnóstwo atrakcji Nocy Muzeów 2019. Ale ta Noc niech zacznie się od golfa!

 

 

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/366755670607063/

***

Elżbieta Grendecka

Kuźnia Golfa Pole Mokotowskie

kuzniagolfa.pl

Tel. +48 508 666 813

 

ZAPRASZAMY 18 MAJA 2019 r., od godz. 14.00 – szczegóły w linku:

Zobacz program wydarzenia

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni