Zdjęcie: PAP/EPA.

Kuchar zgrupowany z Henleyem, Kaymerem na Heritage

Z pierwszym turniejem Wielkiego Szlema za nami, cała uwaga przenosi się w tym tygodniu do południowej Karoliny, na RBC Heritage. Oto kilka przykładowych grup, na turnieju, gdzie 132 graczy będzie walczyło o tartanową marynarkę, w niedzielę. (Wszystkie czasy zgodne z czasem wschodnim).

8:00 czwartek, 12:40 piątek: Matt Kuchar, Russel Henley, Martin Kaymer.

Ostatnie zwycięstwo Kuchara na PGA Tour nastąpiło na tym polu w dramatycznych warunkach, a teraz powraca do Harbour Town, mając za sobą również remis na 4 miejscu w Masters. Pierwsze dwie rundy zagra razem z Henleyem, który umocnił swoje zwycięstwo w Shell Houston Open, bardzo solidnym remisem na 11 miejscu na Augusta National, oraz Kaymerem, który powróci na Hilton Hills po dwuletniej nieobecności.

8:10 czwartek, 12:50 piątek: Greame McDowell, Ernie Els, Luke Donald

McDowell jest kolejnym byłym zwycięzcą, mającym na swoim koncie wygraną z Webbem Simpsonem w dogrywce w 2013 roku, co było jego pierwszym zwycięstwem po tym jak przełamał się na U.S. Open w 2010 roku. Ma on marynarkę, której pragnie Donald, i robił wszystko, żeby wygrać w tym turnieju, z sześcioma wynikami w pierwszej trójce, w ciągu ostatnich ośmiu lat, łącznie z zeszłorocznym remisem na 2 miejscu. Zamykać grupę będzie Els, który po raz siódmy z rzędu będzie startował w tym turnieju i ma nadzieję poprawić swój zeszłoroczny finisz na 14 miejscu.

12:40 czwartek, 8:00 piątek: Brandt Snedeker, Davis Love III, Jim Furyk

Ta trójka ma łącznie osiem tytułów w tym turnieju, najnowszy pochodzący ze zwycięstwa Furyka nad Kevinem Kisnerem w dogrywce dwa lata temu. Będzie to jego pierwszy start w Harbour Town od czasu zwycięstwa, omijając zeszłoroczną obronę tytułu z powodu kontuzji, więc w tym roku będzie wykonywał tę rolę u boku Love, pięciokrotnego zwycięzcy, który dwa tygodnie temu w Houston również powrócił z przerwy spowodowanej kontuzją, oraz Snedekera, który nie był w pierwszej dziesiątce od czasu swojego triumfu w 2011 roku.

12:50 czwartek, 8:10 piątek: Branden Grace, Adam Hadwin, Marc Leishman

Grace będzie bronił tytułu PGA Tour po raz pierwszy i będzie grał pierwsze dwie rundy u boku dwóch niedawnych zwycięzców. Hadwin zapracował na dziewicze zwycięstwo miesiąc temu na Valspar Championship, a Leishman już tydzień po nim ze swoją wygraną na Arnold Palmer Invitational, która dała mu późne zaproszenie na Masters.

Autor: Will Gray; Tłumacz: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni