[fot. G&R/Michał Jędrzejewski]

Kuba Urbański prowadzi po pierwszej rundzie Kram Junior Open.

Po pierwszym dniu, rozgrywanego na polu Toya Golf & Country Club Kram Junior Open, ze świetnym wynikiem (-3) prowadzi lokalny matador, członek Kadry Polski Juniorów- Kuba Urbański!

Na drugim miejscu, zaledwie dwa uderzenia za Kubą czai się również członek kadry i filar zwycięskiej drużyny Klubowych Mistrzostw Polski- Alejandro Pedryc (-1). Trzecie miejsce zajmuje, reprezentujący gospodarzy- Chen Yu-Hao (+2) oraz Andrzej Wierzba z Sobieni.

W turnieju gra 54 juniorów, w tym prawie cała kadra Polski juniorów. Oprócz Kuby i Alejandro, kadrę reprezentują również: Maria Żrodowska, Kuba Dymecki, Nicole Polivchak,, Bartosz Plackowski, Wojciech Chyliński.

Kram Junior Open będzie liczył się w światowym rankingu World Amateur Golf Ranking, a to duże wyróżnienie dla golfistów grających w polskim turnieju. Oprócz punktów do rankingu WAGR, gracze rywalizują o opłacone zaproszenie na jeden z turniejów Global Junior Golf, gdzie można będzie się zmierzyć z zawodnikami z całego świata. Kram Junior Open to jedyny juniorski turniej w Polsce, w którym wywalczyć można dziką kartę na Global Junior Golf.

Kram Junior Open rozgrywany jest na polu Toya Golf & Country Club. To właśnie tutaj karierę rozpoczynał Adrian Meronk, Mateusz Gradecki i Jan jr Szmidt. Teraz są oni ambasadorami turnieju, a Wrocław po raz kolejny udowadnia, że jest jednym z najważniejszych ośrodków golfa w Polsce.

– Trenuję od ósmego roku życia i zaczynałem podobnie do dzisiejszych juniorów. Turniej Kram Junior Open jest szczególny dlatego, że można wygrać udział w Global Junior Golf – mówi Adrian Meronk, wielokrotny Mistrz Polski, który w ubiegłym roku przeszedł na zawodowstwo i obecnie startuje w European Challenge Tour.

Turniej potrwa trzy dni. Juniorzy rozegrają 54 dołki w klasyfikacji strokeplay brutto, a najmłodsi dodatkowo w strokeplay netto.

 

Wyniki:  https://eagle2.pzgolf.pl/tournament/#/583/livescore

 

Więcej na: www.junioropen.pl

[fot. G&R/Michał Jędrzejewski]

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni