Strzały na fairway’u

Kuba Ufnal i jego drużyna tryumfują w Modrym Lesie!

Zakończył się przedostatni turniej Pro-Am z cyklu BMW PGA Polska Tour 2017 – Modry Las Open. Drużyna Kuby Ufnala w składzie: Przemek Rak, Piotr Rojewski oraz Jakub Rzeźnik zwyciężyła w turnieju, pokonując po drodze dziewiętnaście drużyn. Dla Kuby jest to drugie z rzędu zwycięstwo w Pro-Am, po wygranej niecały miesiąc temu w Rosie, w AMC Aviation PGA Polska.

Jak przyznał, w szybkim wywiadzie telefonicznym dumny kapitan drużyny, w zwycięstwie pomogło zastosowanie sprawdzonej już w poprzednim turnieju metody, w  której jego podopieczni zagrali z białych tee, co  w skomplikowanych przeliczeniach uwzględniających slope rating, dało drużynie sporo uderzeń handicapowych. W dodatku, błyszczący tego dnia – Jakub Rzeźnik mimo gry z białych tee i tak zagrał „życiówkę” ! Jak dodał skromnie Kuba: „Ja tylko zabezpieczałem pary”.

Do wyniku drużyny, na każdym dołku wybierane były dwa najlepsze wyniki, z czterech wyników stroke play netto.

Na drugiej pozycji, ze stratą  jednego uderzenia do liderów, uplasowali się Jakub Paech, Tomasz Madzio, Wojciech Ladwich i Łukasz Wojciechowski. Trzecie miejsce zdobyli Jakub Piotrowski, Adam Hruboń, Anna Norberciak oraz Kim Berg Jensen.

W Pro-Amie wziął również udział Adrian Meronk, który zadebiutuje jako zawodowiec w turnieju z cyklu BMW PGA Polska Tour.
“Wiele razy grałem w Pro-Amach jako amator, jednak występ jako zawodowiec był moim debiutem. Uważam, że tego typu turnieje są świetną okazją zarówno do dobrej zabawy, jak i nauki” powiedział Adrian Meronk.

W dwudniowym turnieju głównym, zawodowcy będą walczyć o 50.000 pln, a amatorzy o cenne nagrody rzeczowe.

“Podczas dzisiejszej rundy zapoznawałem się z polem, ponieważ pierwszy raz będę grał w Modrym Lesie z białych tee. Jutro dam z siebie 100%!” dodał Adrian.

Trzymamy kciuki!

Wyniki ProAm zanajdują się tutaj

Livescore: https://eagle2.pzgolf.pl/tournament/#/778/livescore

 

Tekst: PGA Polska&Katarzynka

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni