Kram Junior Open

Kram Junior Open-juniorskie emocje przez całe trzy dni!

 

Podczas rozgrywanego we Wrocławiu turnieju golfowego Kram Junior Open ogromną niespodziankę sprawił najmłodszy jego uczestnik. Wysoki poziom zawodów narzucała kadra narodowa, a rywalizacja w czołówce trzymała kibiców w napięciu do samego końca. Wrocław znów udowodnił, że jest miejscem narodzin prawdziwych golfowych talentów.

W turnieju Kram Junior Open na podwrocławskim polu Toya Golf & CC grało 54 juniorów. Wielką sensacją okazał się Maksym Powszuk, najmłodszy na zawodach, zaledwie siedmioletni golfista. Przy wzroście odpowiednim dla wieku odległości do dołków z pewnością wydawały mu się dużo większe niż dla nastoletnich, a tym bardziej dorosłych golfistów.

Tymczasem ten utalentowany junior zakończył zawody z rewelacyjnym wynikiem 304 uderzeń stroke play brutto*! To absolutna sensacja jak na siedmiolatka – rezultat trudno osiągalny nawet dla dorosłych amatorów.

Wymagania jak dla zawodowców

Najmłodszemu zawodnikowi gratulacje należą się tym bardziej, że ukończył bardzo wymagające zawody. Golfiści rozgrywali aż trzy rundy (grali przez trzy dni), a do przejścia mieli pełne, 18-dołkowe pole – to oznacza, że w sumie przeszli ok. 30 km. To niemal takie wymagania, jakie stawia się przed zawodowcami.

Jak przy tym prezentują się wyniki? W niższych kategoriach wiekowych były bardziej zróżnicowane, natomiast starsi trzymali równiejszy poziom, co nie jest zaskoczeniem.

W Kram Junior Open grała prawie cała kadra Polski juniorów: Maria Żrodowska, Jakub Dymecki​, Nicole Polivchak, Jakub Urbański, Bartosz Plackowski, Wojciech Chyliński, Alejandro Pedryc, Filip Kowalski, Mikołaj Kniaginin​, Natalia Michaś, Martyna Dymnicka. Do tego inni uzdolnieni juniorzy: Yu-Hao Chen czy Nicolas Tymiński.

Napięcie w czołówce

Czołówka trzymała kibicujących w wielkim napięciu. Liderzy zmieniali się z rundy na rundę i do końca nie było pewne, kto i jaką zajmie pozycję na podium. Jakub Urbański zagrał znakomicie pierwszego dnia, -3 poniżej par. Wynik dawał mu dwa punkty przewagi nad Alejandrem Pedrycem. Jednak w drugiej i trzeciej rundzie przewaga Urbańskiego topniała, a równa gra Pedryca (każda runda na 71 uderzeń) ostatecznie dała mu wygraną.

Podobnie w napięciu trzymały kibiców dziewczęta. Nicole Polivchak, Maria Żrodowska i Julia Korus utrzymywały podobny poziom z drobnymi różnicami w trzech poszczególnych rundach, przez co liderki zamieniały się miejscami na podium. Ostatecznie wygrała Nicole Polivchak z wynikiem 229 uderzeń.

Najlepszy wynik szczeblem do kariery

Najlepszym juniorem stroke play brutto poniżej 18 lat został Alejandro Pedryc. Jego wynik – 213 uderzeń, tj. -3 poniżej par! – to także najlepszy wynik turnieju. Dzięki temu zawodnik zdobył zaproszenie na jeden z turniejów Global Junior Golf. Kram Junior Open to jedyny juniorski turniej w Polsce oferujący takie zaproszenie. Dla młodego golfisty to szansa sprawdzenia swoich umiejętności w starcu z zawodnikami z całego świata i kolejny krok w stronę zawodowej kariery.

– Chcemy, aby ten turniej stał się jednym z najbardziej atrakcyjnych wydarzeń golfowych dla juniorów w tej części Europy. W tym roku zobaczyliśmy, że umiejętności tych młodych ludzi są rewelacyjne – mówi Zbigniew Przybysz, prezes Kram SA, główny sponsor turnieju Kram Junior Open. – Chcemy, aby turniej był jednym z fundamentów w rozwoju młodych golfistów.

Dodatkowo Kram Junior Open, mimo że jest młodym turniejem, będzie się liczył w światowym rankingu World Amateur Golf Ranking. To najważniejsza klasyfikacja i duże wyróżnienie dla golfistów, którzy mają szansę zaistnieć obok innych golfistów ze świata, zbierać punkty i piąć się coraz wyżej.

Turaj rodzą się talenty

Miejsce turnieju nie było przypadkowe. Na polu Toya Golf & Country Club karierę rozpoczynał Adrian Meronk, Mateusz Gradecki i Jan jr Szmidt, którzy zostali ambasadorami Kram Junior Open. Obecnie to najgłośniejsze nazwiska w polskim golfie. Z uwagi na sukcesy nazywani są trzema muszkieterami. Wrocław był więc miejscem narodzin golfowych talentów i w tym roku po raz kolejny udowodnił, że wyłania prawdziwie uzdolnionych golfistów.

Golf w Polsce rośnie w siłę, co jest dużą zasługą sponsorów takich wydarzeń jak Kram Junior Open. Oprócz firmy Kram młodzików wspiera Deutsche Bank, również sponsor generalny największej serii turniejów golfowych dla amatorów w Polsce, Deutsche Bank Polish Masters.

Turnieju Kram Junior Open w tym roku odbył się po raz pierwszy. Sponsorzy już teraz zapowiadają, że za rok zawody odbędą się ponownie.

 

 

Lista zwycięzców w poszczególnych kategoriach poniżej.

W klasyfikacji stroke play netto, prowadzonej wyłącznie dla grupy do 14 lat (rozłączna)

Dziewczęta

W tej kategorii nie było trzeciego miejsca

2 miejsce z wynikiem 263 uderzenia zajęła Weronika Kaleta

1 miejsce z wynikiem 258 uderzeń zajęła Aleksandra Wójcikowska

Chłopcy

3 miejsce z wynikiem 213 uderzeń zajął Mikołaj Puła

2 miejsce z wynikiem 206 uderzeń zajął Aleksander Brzoska

1 miejsce z wynikiem 180 uderzeń zajął Wiktor Kłosowski

W klasyfikacji stroke play brutto dla grupy do 14 lat

Dziewczęta

3 miejsce z wynikiem 312 uderzeń zajęła Agnieszka Ścisk

2 miejsce z wynikiem 296 uderzeń zajęła Matylda Krawczyńska

1 miejsce z wynikiem 290 uderzeń zajęła Kinga Kuśmierska

Chłopcy

3 miejsce z wynikiem 263 uderzeń zajął Maciej Janusiewicz

2 miejsce z wynikiem 247 uderzeń zajął Michał Jankowski

1 miejsce z wynikiem 240 uderzeń zajął Nicolas Tymiński

W klasyfikacji stroke play brutto dla grupy 15-16 lat

Dziewczęta

3 miejsce z wynikiem 266 uderzeń zajęła Natalia Michaś

2 miejsce z wynikiem 260 uderzeń zajęła Martyna Dymnicka

1 miejsce z wynikiem 247 uderzeń zajęła Anastazja Piechula

Chłopcy

3 miejsce z wynikiem 236 uderzeń zajął Mikołaj Kniaginin

2 miejsce z wynikiem 232 uderzeń zajął Filip Kowalski

1 miejsce z wynikiem 213 uderzeń zajął Alejandro Pedryc

W klasyfikacji stroke play brutto dla grupy 17-21 lat

Dziewczęta

3 miejsce z wynikiem 234 uderzeń zajęła Julia Korus

2 miejsce z wynikiem 232 uderzeń zajęła Maria Żrodowska

1 miejsce z wynikiem 229 uderzeń zajęła Nicole Polivchak

Chłopcy

3 miejsce z wynikiem 224 uderzeń zajął Yu Hao Chen

2 miejsce z wynikiem 217 uderzeń zajął Andrzej Wierzba

1 miejsce z wynikiem 216 uderzeń zajął Jakub Urbański

 

Dodatkowe informacje: junioropen.pl

Tekst: materiały prasowe Kram Junior Open

Zdjęcia: Kram Junior Open

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni