fot. Alvin Brasseaux

Filip Kowalski walczy w Royal Portrush!

Od wtorku w słynnym Royal Portrush Golf Club, arenie tegorocznego The Open, w prestiżowym The Duke of York Young Champions Trophy walczy reprezentant Tokary Golf Club – Filip Kowalski. Zaczął z przytupem, plasując się po pierwszej rundzie na dzielonej dwunastej pozycji! Pieczę nad całością przedsięwzięcia sprawuje niezawodny Alvin Brasseaux.

 

 

 

W pierwszej rundzie 18-latek wykonał 78 uderzeń (+6), co plasuje go aktualnie na 12. pozycji, dzielonej z siódemką innych graczy.

„Dobry występ w bardzo trudnych warunkach. Jestem niezwykle dumny, z tego jak Filip zarządzał dziś grą i swoim opanowaniem” – wspominał trener kadry narodowej Alvin Brasseaux.

 

 

Na prowadzeniu jest dwójka Anglików, notujących po 73 uderzenia – Callum Macfie oraz Conor Gough.

Tegoroczna edycja zawodów odbywa się nadmorskim Royal Portrush Golf Club, zlokalizowanym w Irlandii Północnej.

W zawadach miała wystąpić również Anastazja Piechula ( Sobienie Królewskie G&CC), jednak problemy zdrowotne niestety uniemożliwiły przystąpienie do pierwszej rundy.

 

 

LIvescoring TUTAJ.

 

W ubiegłym roku, gdy turniej odbywał się na szkockim polu Castle Stuart Golf Link, reprezentanci Polski – Mikołaj Kniaginin i Anastazja Piechula – uplasowali się odpowiednio na 47. i 49. miejscu.

 

 

The Duke of York Young Champions Trophy to międzynarodowe, trzydniowe zawody rozgrywane w formule stroke play, na 54 dołkach. Do turnieju zapraszani są zarówno juniorzy, jak i juniorki – aktualni mistrzowie juniorów i mistrzynie juniorek danego kraju (do lat 18) lub zwycięzcy innych ważnych turniejów golfowych w minionym roku.

 

 

Ten prestiżowy turniej, zapoczątkowany przez JWM Księcia York’u oraz Johna Simpsona, ma na celu promowanie i rozwój golfa juniorskiego oraz zachęcanie młodych mistrzów do rywalizacji z rówieśnikami z całego świata na najlepszych obiektach.

W pierwszej edycji, w 2001 roku, w turnieju brało udział 12 juniorów z 6 państw. Natomiast w tym roku w zawodach rywalizuje 62 zawodników i zawodniczek z 37 krajów.

 

Źródło: PZG

fot. Alvin Brasseaux

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni