Korn Ferry Tour Championship!

Zapraszamy na Korn Ferry Tour Championship presented by United Leasing & Finance, gdzie na zgarnięcie czekają ostatnie karty na rozpoczynający się już w połowie września nowy sezon PGA TOUR.  Wśród uczestników znajdują się zarówno młode wilki,  głodne sławy i czekające na swoją szansę gry w najlepszej golfowej lidze świata oraz dobrze nam znane gwiazdy, które niegdyś regularnie grały na PGA TOUR. Wśród nich nie zabraknie również trzykrotnego reprezentanta Ryder Cup!

 

 

The Korn Ferry Tour Finals to seria trzech turniejów finałowych drugiej ligi amerykańskiego golfa – Kornferry Tour, dawniej Web.com Tour. Można tam wywalczyć prawo do gry w PGA TOUR, co zastąpiło w 2013 roku dawny sposób kwalifikacji – osławioną Q-School!

Turnieje finałowe rozgrywane są po sezonie regularnym, podobnie jak ma to miejsce w PGA TOUR. W sumie liga ta daje możliwość zdobycia 50 kart PGA TOUR: 25 podczas sezonu regularnego (The 25) i 25 podczas finałów (Finals 25). Od tego roku wprowadzono system punktowy, podobny do zasad FedEx Cup, zastępując dawny sposób bazujący na zarobionych pieniądzach.

Wśród 50 szczęśliwców znajdzie się mikst zawodników z: „The 25” – wyłonionych na podstawie wszystkich zebranych punktów, w tym tych z finału oraz „Finals 25” –  wyłonionych na podstawie zarobków z trzech turniejów finałowych. Żeby nie było zbyt prosto pod uwagę brane są również punkty zdobyte przez graczy podczas okazjonalnych występów na tegorocznym PGA TOUR. Automatycznie kartę otrzymuje również każdy gracz, który zwycięży trzykrotnie w sezonie.

 

 

Podsumowując – zasady są dość skomplikowane i poznanie wszystkich niuansów wymaga szczegółowego wgryzienia się w dość rozbudowany regulamin. To co nas najbardziej powinno interesować to fakt, że podczas rozpoczynającego się w piątek  Korn Ferry Tour Championship pozostało jeszcze trzynaście kart PGA TOUR do wzięcia!

Turniej rozegrany zostanie w Victoria National Golf Club , na wspaniałym polu zaprojektowanym przez samego Toma Fazio. Ostatnim zwycięzcą na tym polu był słynny Meksykanin, zwany „Krewetką” – Jose de Jesus Rodriguez, którego podziwiać będziemy mogli w tym roku!

 

 

Zobaczymy naprawdę mnóstwo dobrze znanych nam twarzy! Zagrają m.in.: trzykrotny gracz amerykańskiej drużyny Ryder Cup – Hunter Mahan, 🦐 José de Jesús Rodríguez, Ollie Schniederjans, Shubhankar Sharma, Kevin Stadler, Richy Werenski, Daniel Berger, Morgan Hoffmann, Stewart Cink, Smylie Kaufman, Steve Marino, Ben Crane, Harris English, Jonathan Byrd i Hank Lebioda.

 

 

***

 

Transmisje w Golf Channel Polska: piątek, sobota i niedziela: 19.00-22.00/ poniedziałek: 21.30-00.00!

Komentuje: Jacek Person.

 

Zapraszamy!

 

Napisała: Kasia Nieciak

 

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni