EPA/TANNEN MAURY Dostawca: PAP/EPA.

Kontuzjowany Rors pauzuje aż do US Open!

Rory McIlroy znany jest z drastycznych kontuzji jakie mu się przytrafiają. W tej kategorii najbardziej wsławił się dość niefrasobliwą kontuzją kostki, której nabawił się podczas … meczu piłki nożnej ze swoimi kumplami.

Oczywiście nie ma nic złego w tym , że ktoś kopie piłkę z kolegami z podwórka, jednak jeśli robi to najlepszy golfista świata, na dziewięć dni przed najważniejszą imprezą sezonu, wówczas można na to spojrzeć nieco bardziej sceptycznie. Tak właśnie stało się w lipcu 2015 roku, tuż przed The Open, rozgrywanym w kolebce golfa – St Andrews. Zerwane więzadło strzałkowo-skokowe przednie lewej kostki wykluczyło go wówczas z obrony tytułu mistrza The Open oraz z WGC-Bridgestone Invitational.

Na jego Instagramie pojawił się z tej okazji dość oryginalny wpis, ze zdjęciem przestawiającym kontuzjowaną stopę na tle transmisji z Wimbledonu, z podpisem zagrzewającym do boju  Andy Murraya. Rory powrócił do gry w sierpniu, podczas PGA Championship, gdzie jako obrońca tytułu zajął siedemnastą pozycję.

Teraz zmuszony był do rezygnacji  z udziału we flagowym turnieju European Tour –  BMW PGA Championship, rozgrywanym tradycyjnie na legendarnym West Course w Wenworth, gdzie zwyciężał już w 2014 roku.

Światowy numer 2 musiał zrezygnować z gry w tym prestiżowym turnieju z powodu kolejnej intrygującej kontuzji, której nabawił się jeszcze w styczniu, kiedy poważnie zafascynowany nowymi kijami, tak intensywnie je testował, że aż … pękło mu żebro. Brzmi to może dość heroicznie, ale w ten właśnie sposób Irlandczyk nabawił się ostatniej kontuzji, po tym jak jego wieloletni i bardzo hojny sponsor – Nike, wycofał się z produkcji kijów.

Kontuzja zaogniła się podczas przegranej dogrywki , w styczniowym South African Open. Od tamtej pory 28-latek pauzował aż do rozgrywanego w marcu WGC-Mexico Championship, gdzie zważywszy na okoliczności zajął dobre – siódme miejsce.

Podczas niedawnego THE PLAYERS czterokrotny zwycięzca turniejów wielkoszlemowych znowu poczuł ból. Po turnieju, w którym zajął 35 pozycję, po badaniu  rezonansem magnetycznym Rors ponownie wycofał się z gry zapowiadając , że będzie przygotowywał się do powrotu podczas rozgrywanego w połowie czerwca US Open.

Zdrowia!

Autor: Kasia Nieciak

 

 

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni