Ko znowu poszukuje nowego caddiego – znowu

Pierwsza w rankingu Rolexa, Lydia Ko, zabiera się za kolejną, znaczącą zmianę.

Ko, która zremisowała na drugim miejscu w sobotę na Lotte Championship, jej najlepszy wynik w tym sezonie, pożegna się ze swoim caddiem, Gary’m Matthews, po dziewięciu turniejach wspólnej gry. Tak powiedzieli jej menadżerowie w niedzielę.

Ko zagra następny turniej na Volunteers of America Texas Shootout, 27-30 kwietnia z nowym caddiem. Nadal rozważa potencjalnych kandydatów, jak informuje jej zespół. Ko nie była dostępna w niedzielę, żeby skomentować tę zmianę.

W poniedziałek, Ko będzie nr 1 na świecie już od 78 tygodni z rzędu, lecz druga, So Yeon Ryu, oraz nr 3, Ariya Jutanugarn, znacząco zmniejszyły dzielącą je liczbę punktów w rankingu.

Po tym jak nie przeszła CUT’a na KIA Classic trzy tygodnie temu, Ko zremisowała na 11 miejscu na ANA Inspiration, po czym wyruszyła na Lotte Championship, gdzie zamknęła turniej rundą -8 (64), by skończyć trzy uderzenia za prowadzącą Cristie Kerr. Ko, czternastokrotna zwyciężczyni na LPGA, stara się o swoje pierwsze zwycięstwo od Marathon Classic w lipcu.

„Mam nadzieję, że to podbuduje moją pewność siebie w nadchodzących turniejach”, powiedziała Ko po sobotniej rundzie.

„Ko zrobiła kilka znaczących zmian pod koniec zeszłego roku, zmieniając caddich, sprzęt i trenerów. Miała już historię częstego zmieniania caddich, zanim zatrudniła Jasona Hamiltona na półtora roku. Współpraca, która zakończyła się w październiku zeszłego roku, kiedy Ko zwolniła go po Hana Bank Championship.

Autor: Randall Mell; Tłumacz: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni