Zdjęcie: PAP/EPA

Ko, Wie i siostry Jutanugarn awansują na Ochoa Match Play

Lydia Ko pokonała miejscową faworytkę, Anę Menendez, a siostry Jutanugarn staną ze sobą twarzą w twarz w drugiej rundzie Lorena Ochoa Match Play.

Pierwsza w rankingu Ko pokonała Menendez 3 i 2 w czwartek w Club de Golf Mexico.

„Postaram się stworzyć tak dużo okazji na birdie ile się tylko uda” – powiedziała Ko. „Uważam, że kluczowe w przechodzeniu do kolejnych etapów jest stworzenie wielu sytuacji na birdie, ponieważ niektórych z nich nie uda się trafić”.

Trzecia w światowym rankingu Ariya Jutanugarn w drugiej rundzie stanie twarzą w twarz ze swoją starszą siostrą Miriyą.

„Myślę, że gra przeciwko niej będzie bardzo dobrą zabawą, ponieważ nawet, jeśli nie trafię putta na jakimś dołku, a ona trafi, to będę się cieszyć razem z nią” – powiedziała Ariya.

Ariya pokonała Amy Anderson 5 i 4, a Moriya skończyła swój mecz przeciwko Alenie Sharp z wynikiem 2 i 1.

„Trochę za wcześnie spotykam się z siostrą w tym turnieju, lecz… Jutro będzie zabawnie” – powiedziała Moriya.

Ko będzie walczyć z Jennifer Soną, która wygrała 3 i 2 z Mi Hyang Li.

Ko objęła dwu dołkowe prowadzenie, z birdie na drugim dołku (par-5) oraz na czwartym (par-4). Menendez wygrała piąty dołek (par-3), robiąc birdie, a Ko odpowiedziała na to birdie na siódmym, oraz ósmym dołku (par-4), przez co miała trzy dołki przewagi. Menendez wygrała 10 dołek (par-5) z birdie, a Ko wygrała 14 (par-3), robiąc par i skończyła mecz birdie na 16 dołku (par 3).

„Mam nadzieję, że ten ostatni birdie napędzi mnie do dobrej gry jutro” – powiedziała Ko.

Ten turniej jest pierwszym od 2012 roku rozgrywanym w formacie match-play w LPGA.

Carlota Ciganda, która we wrześniu wygrała w formacie stroke play na Club de Golf Mexico, w Lorena Ochoa Invitational, pokonała Meksykankę Gaby Lopez z wynikiem 5 i 3.

Michelle Wie pokonała Lizette Salas 6 i 5.

„Kocham match play” – powiedziała Wie. „Przypomina mi się Solheim Cup. Wracają bardzo dobre wspomnienia. Kocham to. Bardzo dobrze się bawiłam, a Lizette była naprawdę dobrym przeciwnikiem. Dwa razy chippowałam na eagle”.

Wie zagra przeciwko Laurze Gonzalez Escallon, Belgijce, która pokonała czwartą w rankingu In Gee Chun 2 i 1.

Cristie Kerr pokonała Brittany Altomare 2 i 1. Kerr wygrała trzy tygodnie temu na Hawajach, oraz przegrała w niedzielę, na szóstym dołku dogrywki w Teksasie, przeciwko Haru Nomurze.

„Nie grałam dzisiaj najlepiej, a i tak udało mi się wygrać” – powiedziała Kerr. „Udało mi się cudem trafić kilka trudnych piłek”.

Mistrzyni olimpijska, Inbee Park, pokonała Paiyun Chien; Shanshan Feng zwyciężyła 7 i 5 nad Laetitią Beck, a Brooke Henderson okazała się lepsza od Katherine Kirk dopiero na 20 dołku. Stacy Lewis przegrała  jednym dołkiem na osiemnastce z Ayako Ueharą.

Druga w ranking So Yeon Ryu, która wygrała ANA Inspiration, wzięła sobie tydzień wolnego.

Źródło: Associated Press, tłumacz: Jacek Gazecki

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni