Klubowe MP. Rajszewo. Fot. Strzały na fairwayu

SIERRA KLUBOWYM MISTRZEM POLSKI SENIORÓW

Sierra Golf Club została w niedzielę klubowym mistrzem Polski seniorów. Zwycięzcy czempionatu, rozegranego w Rajszewie, startowali w składzie: Lech Sokołowski, Piotr Ludyga, Grzegorz Ramos, Andrzej Bagiński, Jarosław Szwarc i Anthony Kerr. Po trzech rundach stroke play zanotowali rezultat +103.

Po srebro, z wynikiem +119, sięgnęły Mazury Golf&Country Club, w składzie: Michał Poniż, Andrzej Dembowski, Sławomir Rytych, Paweł Adamczyk, Radosław Wojtkiewicz i Janusz Sikora.

Brąz wywalczyli gospodarze, czyli First Warsaw G&CC, w którego barwach zaprezentowali się Włodzimierz Stańczak, Andrzej Dyzio, Zbigniew Bujalski, Robert Bożyk, Leszek Niewczas i Mirosław Reda. Ich wynik to +121.

Ubiegłoroczni zwycięzcy z Business GC zajęli czwarte miejsce.

Kapitan triumfatorów Lech Sokołowski podkreślił, że triumf jest efektem kilku lat kompletowania klubowej reprezentacji.

Bardzo się cieszymy z tego zwycięstwa, szczególnie, że od trzech lat budujemy zespół. Szukaliśmy zawodników, którzy nie tylko dobrze grają, ale też są po prostu miłymi ludźmi, bo to niezwykle ważny aspekt u nas. W tym roku mam już bardzo dobry team. Docieramy się jeszcze, ale po tych trzech dniach widać efekty. Nie powiem, kto był najsilniejszym ogniwem, bo każdy wniósł coś od siebie” – powiedział.

Wspomniał, że dla niego golf to sport przede wszystkim indywidualny, więc podpasował mu format stroke play brutto, za to trudności sprawiało „piękne, ale trudne pole”. Dodał, że ogromnym wsparciem dla zespołu Sierra GC jest Jarosław Szwarc, który zarówno wspiera finansowo wyjazdy klubu na turnieje, ale również niezwykle motywuje, scala team i odpowiada za logistykę startów.

Indywidualnie najlepszy był Włodzimierz Stańczak, który zanotował rundy 78, 75, 76 (+13). Za nim uplasowali się Bogdan Bigus (Business GC) z +16 i Piotr Ludyga z +20.

Startowało 29 sześcioosobowych zespołów.

VI Klubowe Mistrzostwa Polski Seniorów, 15-17 lipca 2022, First Warsaw Golf
1. Sierra GC (Lech Sokołowski, Piotr Ludyga, Grzegorz Ramos, Andrzej Bagiński, Jarosław Szwarc, Anthony Kerr)
2.Mazury G&CC (Michał Poniż, Andrzej Dembowski, Sławomir Rytych, Paweł Adamczyk, Radosław Wojtkiewicz, Janusz Sikora)
3. First Warsaw G&CC (Włodzimierz Stańczak, Andrzej Dyzio, Zbigniew Bujalski, Robert Bożyk, Leszek Niewczas, Mirosław Reda)
4. Business GC
5. KG Lisia Polana
6. Tokary GC

Podstrona Klubowych MP Seniorów TUTAJ

Fot. Strzały na fairwayu 

Źródło: PZG

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni