21. Klubowe MP. Fot. Strzały na fairwayu

Sobienie Królewskie ponownie klubowym mistrzem Polski!

Sobienie Królewskie G&CC pokonały w niedzielnym finale First Warsaw G&CC 3:1 i tym samym obroniły tytuł klubowego mistrza kraju mężczyzn. Drugi rok z rzędu brąz wywalczyły Kalinowe Pola GC.

W meczach singlowych Michał Bargenda pokonał Williama Careya, Andrzej Wierzba jr na ostatnim dołku okazał się lepszy od Bartosza Bogusza, a Alejandro Pedryc triumfował nad Maksymilianem Białym. Młodziutki Antoni Fijałkowski uległ Marcinowi Boguszowi, ale już wiadomo było, że wygrywają Sobienie, więc four ball, rozgrywany między Mikołajem Kniagininem/Konradem Bargendą a Franciszkiem Dudkiem i Antonim Strzeleckim, nie został dokończony. Reprezentanci FWG&CC drugi rok z rzędu sięgnęli po srebro.

Przed turniejem wykruszyło się nam silne ogniwo, jakim był Nikolas Tymiński, ale postanowiliśmy dać szansę młodziutkiemu Antkowi Fijałkowskiemu, w podzięce za jego ostatnie dobre wyniki. Niby gospodarzom ściany pomagają, ale akurat w tym turnieju każdy miał chęć i pełną mobilizację, aby pokonać mistrza, więc nie było łatwo. Najtrudniejsze starcie to ten finał z First Warsaw” – opowiadał kapitan triumfatorów Tomasz Pedryc.

Kalinowe Pola, reprezentowane przez Kamila Nowaka, Tomasza Pulsakowskiego, Jana Branickiego, Jana Rybczyńskiego, Michała Pigulskiego, Remigiusza Horodyńskiego i Dymitra Jasińskiego, w walce o trzecie miejsce pokonały Binowo Park.

Sobienie, które zwyciężały już w 2021, 2017, 2016 i 2015 roku, poza utrzymaniem pucharu dostaną od PZG nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 zł brutto z przeznaczeniem na dofinansowanie wyjazdu drużyny na klubowe mistrzostwa Europy mężczyzn. Te odbędą się w dniach 20-22 października w Troia Golf w Portugalii.

Debiut mamy za sobą, w zeszłym roku nie startowaliśmy w ME, a tym roku pewnie wystawimy reprezentację, choć nasi czołowi zawodnicy będą już w USA” – wspomniał Tomasz Pedryc.

Łącznie w 21. Klubowych MP Mężczyzn rywalizowało 20 drużyn. Po zaplanowanych na 18-21 sierpnia KMP dywizji 2 będzie wiadomo, które  trzy ekipy awansują do przyszłorocznej grupy mistrzowskiej. 

Klubowym MP kobiet została wcześniej Armada GC.

Klubowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn, 21-24 lipca 2022, Sobienie Królewskie
1. Sobienie Królewskie Golf & Country Club (Konrad Bargenda, Alejandro Pedryc, Michał Bargenda, Mikołaj Kniaginin i Andrzej Wierzba Jr., Antoni Fijałkowki, Mikołaj Geritz, kapitan Tomasz Pedryc)
2. First Warsaw Golf & Country Club (Maksymilian Biały, Marcin Bogusz, Bartosz Bogusz, Franciszek Dudek, Antoni Strzelecki, William Carey, Włodzimierz Stańczak)
3. Kalinowe Pola Golf Club (Jan Branicki, Tomasz Pulsakowski, Jan Rybczyński, Kamil Nowak, Remigiusz Horodyski, Michał Pigulski, Dymitr Jasiński)
4. Binowo Park GC (Gustaw Kawecki, Tristan Kolasiński, Szymon Olszewski, Patrik Domenico Fassero Gamba, Marek Góra, Jacek Szlachcikowski, Sławomir Piński)
5. Olympic GC
6. Accelerating Poland
7. Kraków Valley G&CC
8. Amber Baltic

Pełne wyniki TUTAJ

*

 

Dwie podwarszawskie ekipy zmierzą się w niedzielnym finale klubowych mistrzostw Polski mężczyzn. Potyczkę o mistrzowski tytuł rozegrają gospodarze turnieju, czyli Sobienie Królewskie G&CC z First Warsaw G&CC.

Tytułu bronią Sobienie, za to FWG&CC to zeszłoroczni wicemistrzowie. Jutro w singlowych meczach Michał Bargenda zmierzy się z Williamem Careyem, Antoni Fijałkowski z Marcinem Boguszem, Andrzej Wierzba jr z Bartoszem Boguszem, Alejandro Pedryc z Maksymilianem Białym, a four balla zagrają Mikołaj Kniaginin/Konrad Bargenda z Franciszkiem Dudkiem i Antonim Strzeleckim.

Batalię o brąz stoczą Kalinowe Pola, które w sobotę uległy FWG&CC z Binowo Park GC, które musiało w trzeciej rundzie uznać wyższość zespołu z Sobieni.

Poza zeszłorocznym zwycięstwem Sobienie dzierżyły mistrzowski puchar w 2017 roku, 2016 roku i 2015 roku, a First Warsaw G&CC ostatnio wygrywał w 2014 roku, wielokrotnie zdobywając w ostatnich latach srebro i brąz.

Łącznie w 21. Klubowych MP Mężczyzn rywalizuje 20 drużyn. O miejsca 4-8 walczą Kraków Valley, Accelerating Poland, Amber Baltic i Olympic GC, a w grupie 9-20 A&A, Armada GC, Black Water Links, Business GC, Golf Park Józefów, Gorzowski KG Zawarcie, Gradi GC, Mazury G&CC, Przytok Golf Resort, SPACE G&FC, Tokary GC i Wrocław GC.

W grupa mistrzowskiej na sezon 2023 zostaną kluby, które zajmą miejsca 1- 17. Trzy ostatnie ekipy mistrzostw spadną do dywizji 2.

 

*

 

Sobienie Królewskie G&CC i Binowo Park GC, Kalinowe Pola GC i First Warsaw G&CC – te cztery drużyny zmierzą się w półfinałach 21. Klubowych Mistrzostw Polski Mężczyzn, które odbywają się w podwarszawskich Sobieniach.

Najlepszy w rundzie stroke play team gospodarzy, startujący w składzie Alejandro Pedryc, Konrad i Michał Bargenda, Andrzej jr Wierzba, Mikołaj Kniaginin oraz Mikołaj Geritz w upalny piątek pokonał reprezentantów Amber Baltic GC.

 

Sobienie Królewskie. 21. Klubowe Mistrzostwa Polski. Fot. Team Sobienie

Broniący tytułu w sobotę  zmierzą się z Binowem (Gustaw Kawecki, Tristan Kolasiński, Szymon Olszewski, Patrik Domenico Fassero Gamba, Marek Góra, Jacek Szlachcikowski, Sławomir Piński), które pokonało w piątek Accelerating Poland.

 

Binowo Park. 21. Klubowe Mistrzostwa Polski. Fot. Team Binowo

 

Kolejny półfinał to będzie batalia między Kalinowymi Polami (Kamil Nowak, Tomasz Pulsakowski, Jan Branicki, Jan Rybczyński, Michał Pigulski, Remigiusz Horodyński, Dymitr Jasiński), które rok temu wywalczyły brąz a srebrnym medalistą z 2021 roku, czyli First Warsaw G&CC (Bartosz Bogusz, Marcin Bogusz, Maksymilian Biały, Antoni Strzelecki, Włodzimierz Stańczak i Franciszek Dudek). 

 

Kalinowe Pola. 21. Klubowe Mistrzostwa Polski. Fot. Team Kalinowe

 

W drugiej rundzie Kalinowe pokonały Olympic GC, a FWG&CC triumfował w starciu z Kraków Valley G&CC.

Łącznie w turnieju rywalizuje 20 drużyn. W grupa mistrzowskiej na sezon 2023 zostaną kluby, które zajmą miejsca 1- 17. Trzy ostatnie ekipy mistrzostw spadną do dywizji 2.

 

*

pedrycmp222

 

W Sobieniach Królewskich rozpoczęły się w czwartek 21. Klubowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn z udziałem 20 drużyn. W pierwszej, niezwykle upalnej rundzie, rozgrywanej tradycyjnie w formacie stroke play, mistrz Polski Alejandro Pedryc (Sobienie) zabłysnął 65 uderzeniami, czyli -7 z białych tee, a jego drużyna objęła prowadzenie.

Dokładnie tak samo rozpoczynał występ w ubiegłorocznych mistrzostwach, który odbywały się w Kalinowych Polach, a mocny początek okazał się skuteczną strategią – Sobienie wówczas wygrały i teraz, na swoim polu, bronią tytułu.

Zawsze jak gramy w Klubowych MP to bardzo dobrze się czuję i mogę wyciągnąć dużo ze swojej gry. Fajnie jest być z chłopakami w drużynie, wspieramy się nawzajem i to zawsze pomaga” – powiedział Pedryc.

Poza nim w barwach gospodarzy startują Konrad i Michał Bargenda, Andrzej jr Wierzba, Mikołaj Kniaginin i Mikołaj Geritz. Ten team w rundzie stroke play zanotował sumę -1.

Na drugiej pozycji z +7 plasuje się ekipa z First Warsaw G&CC – Bartosz Bogusz, Marcin Bogusz, Maksymilian Biały, Antoni Strzelecki, Włodzimierz Stańczak i Franciszek Dudek, który był dzisiaj najsilniejszym ogniwem – zanotował świetne -5, plasujące go na drugim miejscu tabeli indywidualnej.

Poniżej par zagrali także: Andrzej jr Wierzba (-4) i Jan Rybczyński, który zapisał na karcie -1, a jego drużyna z Kalinowych Pól zajmuje obecnie trzecie miejsce.

Przed uczestnikami teraz trzy dni walki w formule match play brutto, w grupach. Poza wymienioną trójką, w turnieju walczą: A&A, Accelerating Poland, Amber GC, Armada GC, Binowo Park GC, Black Water Links, Business GC, Golf Park Józefów, Gorzowski KG Zawarcie, Gradi GC, Kraków Valley G&CC, Mazury G&CC, Olympic GC, Przytok Golf Resort, SPACE G&FC, Tokary GC i Wrocław GC.

Do przyszłorocznej grupy mistrzowskiej zakwalifikowane zostaną kluby, które zajmą miejsca 1-17. Trzy ostatnie zespoły spadną do dywizji drugiej.

Klubowy Mistrz Polski otrzyma od PZG nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 zł brutto z przeznaczeniem na dofinansowanie wyjazdu drużyny na Klubowe Mistrzostwa Europy Mężczyzn. Ten odbędzie się w dniach 20-22 października w Troia Golf w Portugalii.

 

Podstrona turnieju TUTAJ

Fot. Strzały na fairwayu

Źródło: PZG/ Anna Kalinowska

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni