Klubowe mistrzostwa Polski juniorów i młodzików. Fot. Adrianna Miotk/Tokary GC

ARMADA A KLUBOWYM MISTRZEM POLSKI JUNIORÓW

Kinga Kuśmierska, Nina Pitsch, Łukasz Bogusz, Alex Makarewicz i Julia Cebula, reprezentujący prowadzony przez Sebastiana Grudnia team A bytomskiej Armady, zwyciężyli w Klubowych Mistrzostwach Polski Juniorów 2022, które w upalny piątek zakończyły się w Tokarach.

20220805 img 7025

W bratobójczym finale pokonali zespół B swojego klubu, czyli Filipa Białasiewicza, Tymona Tymoniewicza, Michała Nowińskiego, Marcina Bogusza i Emilię Dawid, a kapitanem tej srebrnej ekipy był Mirosław Nocoń.

Brąz wywalczył team Open GC w składzie Marcin Kuna, Konstanty Łuczak, Leon Krawczyk, Albert Ferenc i Bartosz Helmin, pod dowództwem Krzysztofa Korasiaka. Triumfowali oni nad Binowo Park (Gustaw Kawecki, Tristan Kolasiński, Alicja Kulig, Patrik Domenico Fassero Gamba, Nel Bryła).

 

Piąte miejsce zajęła juniorska reprezentacja First Warsaw G&CC, a szóste Kalinowe Pola.

W rozegranych równolegle IV Klubowych Mistrzostwach Polski Młodzików zwyciężył duet z First Warsaw G&CC: Sofie McKelvie i Adam Głodek. Srebro wywalczyły Sobienie Królewskie G&CC, reprezentowane przez Karola Gila i Julię Fijałkowską. Trzecie miejsce, dla Kalinowych Pól, wywalczyli Michał Klinowski i Dawid Wróbel.

Kolejnym turniejem mistrzowskim będą MMP juniorów i MP 19-25. Oba turnieje rozpoczną się w piątek 12 sierpnia, a areną zmagań będzie Kraków Valley G&CC.

Klubowe Mistrzostwa Polski Juniorów, 3-5 sierpnia, Tokary GC
medaliści
1. Armada GC (Kinga Kuśmierska, Nina Pitsch, Łukasz Bogusz, Alex Makarewicz, Julia Cebula, kapitan Sebastian Grudzień)
2. Armada GC (Filip Białasiewicz, Tymon Tymoniewicz, Michał Nowiński, Marcin Bogusz, Emilia Dawid, kapitan Mirosław Nocoń)
3. Open GC (Marcin Kuna, Konstanty Łuczak, Leon Krawczyk, Albert Ferenc i Bartosz Helmin, kapitan Krzysztof Korasiak)

Pełne wyniki: TUTAJ

 

Klubowe Mistrzostwa Polski Młodzików 
1. First Warsaw G&CC (Sofie McKelvie, Adam Głodek)
2. Sobienie Królewskie G&CC (Karol Gil, Julia Fijałkowska)
3. Kalinowe Pola (Michał Klinowski, Dawid Wróbel)

Pełne wyniki: TUTAJ

 

Fantastyczna galeria zdjęć autorstwa Adrianny Miotk / Tokary GC: tokarygolf.pl/klubowe-mistrzostwa-juniorow

 

 

*

 

Po drugiej rundzie XV Klubowych Mistrzostw Polski Juniorów wiadomo, że Armada obroni tytuł. W piątkowym finale zmierzy się bowiem reprezentacja A tego klubu z teamem B.

Upalny czwartek w Tokarach to był długi dzień – duża część ze 116 uczestników (poza KMP juniorów równolegle odbywają się KMP młodzików) musiała rozegrać po dwa mecze, a kilka z nich było tak wyrównanych, że potrzebne były dogrywki. Gra trwała zatem od świtu do wieczora.

U juniorów najlepsza w stroke play ekipa, czyli Armada-A, w składzie Kinga Kuśmierska, Nina Pitsch, Łukasz Bogusz, Alex Makarewicz i Julia Cebula, najpierw pokonała First Warsaw G&CC-A, a po południu triumfowała nad Binowo Park GC.
Armada-B (Filip Białasiewicz, Tymon Tymoniewicz, Michał Nowiński, Marcin Bogusz i Emilia Dawid) zwyciężyła w starciu z Sobieniami Królewskimi, a dalej pokonała Open GC.

Zatem piątkowy mecz o złoto to będzie istny „Armadageddon”. Walka o brąz rozegra się między Open GC (Marcin Kuna, Konstanty Łuczak, Leon Krawczyk, Albert Ferenc, Bartosz Helmin) a Binowem (Gustaw Kawecki, Tristan Kolasiński, Alicja Kulig, Patrik Domenico Fassero Gamba, Nel Bryła).

Łącznie rywalizuje 21 drużyn juniorskich.

W IV Klubowych Mistrzostwach Polski Młodzików walczy sześć ekip. Do finału awansował duet Karol Gil i Julia Fijałkowska (Sobienie Królewskie GCC) oraz team Sofie McKelvie i Adam Głodek z First Warsaw G&CC-A. Trzecie miejsce zdobędą Kalinowe Pola. Pytanie tylko, czy brąz wywalczy team Kalinowe Pola-B (Michał Klinowski i Dawid Wróbel) czy A (Maja Horodyńska i Maksymilian Ozga).

 

*

 

W środę w Tokarach rozpoczęły się trzydniowe XV Klubowe Mistrzostwa Polski Juniorów oraz IV Klubowe Mistrzostwa Polski Młodzików. Do rywalizacji przystąpiło łącznie 21 drużyn juniorskich oraz sześć ekip w kategorii młodzików, czyli w sumie 116 młodych sportowców.

Tytułu u juniorów broni Armada GC i to właśnie dwa składy z Bytomia zajęły po pierwszej rundzie stroke play czołowe miejsce. Na prowadzeniu jest Armada GC-A w składzie Kinga Kuśmierska, Nina Pitsch, Łukasz Bogusz, Alex Makarewicz i Julia Cebula, a za nimi plasuje się team B, czyli Filip Białasiewicz, Tymon Tymoniewicz, Michał Nowiński, Marcin Bogusz i Emilia Dawid.

Trzecią pozycję zajmuje zespół Open GC (Marcin Kuna, Konstanty Łuczak, Leon Krawczyk, Albert Ferenc, Bartosz Helmin), ale od czwartku ekipy zagrają match play’e, więc ważne było przede wszystkim, aby znaleźć się w tzw. pierwszym koszyku.

Indywidualnie w tej środowej, słonecznej rundzie w Tokarach najlepiej zaprezentowała się Kleopatra Kozakiewicz – zagrała na -1. 

U młodzików, rywalizujących na 9 dołkach w texas scramble stroke play brutto, w drużynach dwuosobowych, prowadzenie objął duet Karol Gil i Julia Fijałkowska (Sobienie Królewskie GCC). Drugie miejsce zajmują Sofie McKelvie i Adam Głodek z First Warsaw G&CC-A, a trzecie reprezentujący Kalinowe Pola-B Michał Klinowski i Dawid Wróbel.

Livescoring KMP juniorów TUTAJ

Livescoring KMP młodzików TUTAJ

Źródło: PZG/Anna Kalinowska

fot. Tokary GC

 

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni