Armada ponownie Klubowym Mistrzem Polski Juniorów, Sobienie triumfują wśród Młodzików!

Reprezentacja Armada GC obroniła zeszłoroczny tytuł i po raz trzeci z rzędu podniosła trofeum klubowych mistrzostw Polski juniorów. Złoty medal klubowych mistrzostw Polski młodzików odebrali Natalia Domańska i Karol Gil w barwach Sobieni Królewskich. 

 

Wyniki KMP juniorów TUTAJ

Wyniki KMP młodzików TUTAJ

GALERIA ZDJĘĆ

 

W czwartek w Śląskim Klubie Golfowym zakończyły się X Klubowe Mistrzostwa Polski Juniorów i V Klubowe Mistrzostwa Polski Młodzików. Ostatnie mecze dostarczyły młodym golfistom i kibicom wiele emocji, a niektóre starcia potrzebowały dogrywki, aby wyłonić zwycięzcę.

 

X Klubowe Mistrzostwa Polski Juniorów 

W finale juniorów zmierzyły się drużyny Armada GC A w mistrzowskim składzie: Kinga Kuśmierska, Nina Pitsch, Alex Makarewicz, Marcin Bogusz i Bruno Machalica i Kalinowe Pola GC A. Jako pierwszy swój mecz zwyciężył Bruno Machalica, który pokonał Kleopatrę Kozakiewicz 2&1. Kolejny punkt dla Armady dopisał duet Kinga Kuśmierska i Marcin Bogusz górując nad Janem Branickim i Damianem Klinowskim 2&1. Swój mecz wygrał także foursome Nina Pitsch & Alex Makarewicz, kończąc starcie z Dymitrem Jasińskim i Filipem Nowakiem 2 up.

Mecz o trzecie miejsce między Open GC a Armada GC B musiała rozstrzygnąć dogrywka. Pojedynek między Bartoszem Helminem a Filipem Białasiewiczem zakończył się remisem. Dla Open punkt zdobyli Konstanty Łuczak i Leon Krawczyk, pokonując Emmę Stelmasiak i Radosława Łosia 2&1. Z kolei dla Armady oczko zapisał foursome Julia Cebula i Hanna Jarzyna, pokonując Albera Ferenca i Marcina Kunę 2 up. Podczas jednodołkowej dogrywki Open reprezentowali Łuczak i Krawczyk, a ze strony Armady wystartowała Julia Cebula i Filip Białasiewicz. Pojedynek zwyciężyła Armada B, sadowiąc się na ostatnim stopniu podium.

 

V Klubowe Mistrzostwa Polski Młodzików

Drużyna Sobieni Królewskich G&CC A w finale zmierzyła się z reprezentantami Black Water Links. Natalia Domańska i Karol Gil pokonali Aleksandra Bogaczyńskiego i Franciszka Bancerza 4&2. Tym samym reprezentanci Sobieni sięgnęli po złoty medal.

W boju o trzecie miejsce starła się drużyna B Sobieni i reprezentanci Wrocław GC. Z tego pojedynku zwycięsko wyszli Miłosz Kupiec i Maksymilian Dudarski z Wrocławia, jednak do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. Ostatecznie Mikołaj Rak i Julia Fijałkowska musieli uznać wyższość kolegów z Wrocław GC i zadowolić się czwartym miejscem.

 

X Klubowe Mistrzostwa Polski Juniorów

1 Armada Golf Club A

Kinga Kuśmierska, Nina Pitsch, Alex Makarewicz, Marcin Bogusz, Bruno Machalica

2 Kalinowe Pola Golf Club A

Kleopatra Kozakiewicz, Jan Branicki, Dymitr Jasiński, Filip Nowak, Damian Klinowski

3 Armada Golf Club B

Julia Cebula, Hanna Jarzyna, Emma Stelmasiak, Filip Białasiewicz, Radosław Łoś

4 Open Golf Club

5 Śląski Klub Golfowy A

6 Wrocław Golf Club

7 Sobienie Królewskie G&CC A

8 Gorzowski Klub Golfowy Zawarcie

9 Black Water Links A

10 Mazury Golf & Country Club

 

V Klubowe Mistrzostwa Polski Młodzików

1 Sobienie Królewskie Golf & Country Club A

Natalia Domańska, Karol Gil

2 Black Water Links

Aleksander Bogaczyński, Franciszek Bancerz

3 Wrocław Golf Club

Miłosz Kupiec, Maksymilian Dudarski

4 Sobienie Królewskie Golf & Country Club B

5 Kalinowe Pola Golf Club A

6 First Warsaw Golf & Country Club

7 Gorzowski Klub Golfowy Zawarcie A

8 Kalinowe Pola Golf Club B

9 Gorzowski Club Golfowy Zawarcie B

10 Tyski Klub Golfowy

*

W środę w Śląskim Klubie Golfowym młodzi golfiści walczący o podium rozegrali po dwa mecze. W finale juniorów zmierzą się Armada GC A i Kalinowe Pola GC A, a u młodzików w finale Sobienie Królewskie G&CC A stoczą walkę z  Black Water Links GC. 

X Klubowe Mistrzostwa Polski Juniorów

W pierwszym półfinale juniorów zmierzyły się Armada GC A i Sobienie Królewskie G&CC A, w pojedynku zwyciężyli golfiści z Bytomia. Swoje mecze wygrali Kinga Kuśmierska i duet Nina Pitsch i Alex Makarewicz. Dla Sobieni punktowali Antoni Fijałkowski i Agata Cejnóg.

Open GC pokonał Śląski KG punktowali Bartosz Helmin i duet Albert Ferenc i Leon Krawczyk. Mecz zakończył się przed rozstrzygnięciem ostatniego starcia.

Do półfinałów zakwalifikowała się także drużyna Kalinowe Pola GC A, która pokonała w pierwszym meczu reprezentantów Gorzowskiego KG Zawarcie. Swoje starcia wygrali Kleopatra Kozakiewicz oraz Jan Branicki i Damian Klinowski. Dla przeciwników punktował foursome Martyna Muchajer i Filip Wysokiński.

W ostatnim ćwierćfinale zmierzyli się Wrocław GC i Armada GC B. Mecz zakończył się triumfem Armady, dla której punkty zdobyli Julia Cebula i duet Emma Stelmasiak i Radosław Łoś. Honorowy punkt dla Wrocławia zdobyły Zuzanna Mordaka i Malwina Cegła.

Pierwszy półfinał rozegrał się między drużyną A Armada GC a Open GC. Jako pierwszy swój mecz zakończył Bruno Machalica, pokonując Bartosza Helmina 6&5, punkt dla Bytomia zdobył także duet Nina Pitsch i Alex Makarewicz, którzy pokonali Leona Krawczyka i Alberta Ferenca 4&3. Awans Armady do finału był pewny przed zakończeniem ostatniego starcia.

O złoty medal zawalczy także zespół Kalinowe Pola GC A, który w półfinale zwyciężył z Armada GC B. Punkty dla drużyny ze Świebodzina ponownie zdobyli Kleopatra Kozakiewicz, która pokonała Maksymiliana Kazikowskiego 5&3 oraz duet Jan Branicki i Damian Klinowski górujący nad Oliwierem Onyszkiewiczem i Marcelem Baryło 3&2. Punkt dla swojej drużyny zdobyli Martyna Muchajer i Filip Wysokiński w starciu z Dymitrem Jasińskim i Filipem Nowakiem, które zakończyło się 5&4.

W czwartkowym finale drużyna Armada GC A w składzie Kinga Kuśmierska, Nina Pitsch, Alex Makarewicz, Marcin Bogusz i Bruno Machalica zmierzą się o złoty medal z reprezentantami Kalinowe Pola GC A: Kleopatrą Kozakiewicz, Janem Branickim, Filipem Nowakiem, Damianem Klinowskim i Dymitrem Jasińskim. O ostatnie miejsce na podium zagrają Open GC i zespół B Armady.

 

V Klubowe Mistrzostwa Polski Młodzików

W pierwszym ćwierćfinale reprezentanci Sobieni Królewskich G&CC A: Natalia Domańska i Karol Gil pokonali Lenę Szymańską i Antoniego Kazikowskiego z Gorzowskiego KG Zawarcie A. Do półfinału zakwalifikowała się także drużyna Wrocław GC w składzie Miłosz Kupiec i Maksymilian Dudarski. W starciu z Michałem Klinowskim i Adamem Golimento reprezentującymi Kalinowe Pola GC A zwyciężyli 2 up. Dalej przeszedł także zespół B Sobieni Królewskich, czyli Julia Fijałkowska i Mikołaj Rak, triumfowali oni 2&1 w starciu z reprezentantami First Warsaw G&CC Ha Vy Nguyen i Janem Pawluczukiem. Ostatni ćwierćfinał zakończył się zwycięstwem Black Water Links w składzie Aleksander Bogaczyński i Franciszek Bancerz. Poznaniacy górowali nad Olafem Jasińskim i Maksymilianem Ozgą z Kalinowe Pola GC B 3&2.

W pierwszym półfinale triumfowały Sobienie Królewskie G&CC A, Natalia Domańska i Karol Gil zwyciężyli z Miłoszem Kupcem i Maksymilianem Dudarskim z Wrocław GC dopiero na pierwszym dołku dogrywki.

Do finału awansował także zespół Black Water Links w składzie Aleksander Bogaczyński i Franciszek Bancerz, którzy pokonali Julie Fijałkowską i Mikołaja Raka z Sobieni 2&1.

W czwartkowym finale powalczą Aleksander Bogaczyński i Franciszek Bancerz z Black Water Links oraz Natalia Domańska i Karol Gil z Sobieni Królewskich G&CC.

O brąz zmierzą się: ekipa B Sobieni, czyli Julia Fijałkowska i Mikołaj Rak i reprezentanci Wrocław GC Miłosz Kupiec  i Maksymilian Dudarski.

 

*

Najmłodsi adepci golfa zakończą wakacje na sportowo. W ostatni wtorek sierpnia w Śląskim Klubie Golfowym rozpoczęły się X Klubowe Mistrzostwa Polski Juniorów i V Klubowe Mistrzostwa Polski Młodzików.

Sezon klubowych potyczek zakończą zmagania juniorów i młodzików. Podczas ubiegłorocznego czempionatu wśród juniorów prym wiodła Armada GC, której drużyny zajęły pierwsze i drugie miejsce. W kategorii młodzików tytuł zgarnęli reprezentanci First Warsaw G&CC.

Juniorzy rozpoczęli turniej indywidualną rundą każdego z pięciu zawodników, na podstawie czterech najlepszych wyników utworzyły się grupy match play. Pierwsza ósemka od środy walczyć będzie o finał, a każdy pojedynek będzie się składał z jednego singla i dwóch starć w formacie foursome.

Młodzicy pierwszy dzień rozegrali w formacie texas scramble, podczas całego turnieju rywalizować będą na dziewięciu dołkach. Od środy podobnie jak juniorzy pierwsze 8 dwuosobowych drużyn zawalczy o tytuł w meczach w formacie four ball, pozostałe drużyny będą rywalizować w texas scramble.

Po pierwszym dniu stroke play na prowadzenie wysunęli się obrońcy tytułu Armada GC A. Drużyna w składzie Kinga Kuśmierska, Nina Pitsch, Alex Makarewicz, Marcin Bogusz i Bruno Machalica zakończyli rundę z łącznym wynikiem +9, najlepszą rundę 70 (-2) zanotowała Pitsch. Ekipa Armady w pierwszym meczu zmierzy się z drużyną Sobienie Królewskie G&CC. Na drugiej pozycji uplasowali się reprezentanci Wrocław GC w składzie Michał Augustyn, Malwina Cegła, Aleksandra Wójcikowska, Zuzanna Mordaka i Mateusz Zygadało. Uzyskali oni łączny wynik +23, a w pierwszym starciu spotkają się z Armada GC B. Trzecią pozycję objęli reprezentanci Kalinowe pola GC: Kleopatra Kozakiewicz, Jan Branicki, Dymitr Jasiński, Filip Nowak i Damian Klinowski. Z zaledwie jednym strzałem straty do drugiej pozycji w środę zmierzą się z Gorzowskim Klubem Golfowym Zawarcie. W ostatnim meczu finałowym spotkają się drużyny Open GC i Śląski KG A.

Wśród młodzików pierwszego dnia najlepiej poradził sobie duet Natalia Domańska i Karol Gil, czyli Sobienie Królewskie G&CC A. Na karcie zapisali 33 uderzenia (-3), a w pierwszym starciu spotkają się z Gorzowskim KG Zawarcie A. Na drugiej pozycji z wynikiem 37 (+1) uplasowali się zawodnicy Black Water Links GC: Franciszek Bancerz i Aleksander Bogaczyński. W pierwszym meczu spotkają się z drużyną Kalinowe Pola GC B. Ostatnie miejsce na podium wywalczył skład B Sobienie Królewski G&CC. Julia Fijałkowska i Mikołaj Rak w środę powalczą z reprezentantami First Warsaw G&CC. W ostatnim starciu o miejsca na podium zmierzą się Wrocław GC i Kalinowe Pola GC A.

 

Wyniki stroke play juniorów TUTAJ

Wyniki młodzików TUTAJ

 

Źródło: PZG/Matylda Kuna

Zdjęcia: Mirosław Mróz

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni