fot. Strzały na fairwayu

BUSINESS GC TRIUMFUJE

Business Golf Club triumfował w Klubowych Mistrzostwach Polski dywizji 2, pokonując w dogrywce na pierwszym dołku pola Rosa Private Golf Club, zespół Accelerating Poland. Trzecie miejsce wywalczył SPACE Golf & Friends Club i to właśnie te trzy kluby zaliczyły tym samym awans do grupy mistrzowskiej przyszłorocznych KMP mężczyzn.

Walka o zwycięstwo była bardzo wyrównana – w niedzielnym finale Business Golf Club A, w składzie którego rywalizowali: Mateusz Papużyński, Bogdan Bigus, Janusz Stokłosa, Kazimierz Magda, Krzysztof Skiba, Bogdan Bać, Marcin Broniszewski, długo nie mógł pokonać rywala. Dopiero w dogrywce ekipa Accelerating Poland, w barwach której prezentowali się: Patrycjusz Kowalski, Tomasz Kordek, Tymoteusz Jankowski, Andrzej Kukułowicz, Filip Zbroja, Piotr Witkowski oraz Bartosz Brzoska, musiała uznać wyższość „zespołu biznesowego”.

Mecz o brąz SPACE GFC stoczył z Opolskim KG. Wygrała „kosmiczna ekipa”, w składzie Hubert Walentynowicz, Robert Karbowniczek, Daniel Raemy, Artur Grzesiak, Krzysztof Klicki, Maciej Łukasiński, pokonując zawodników z Opolszczyzny 3,5:1,5.

XX Klubowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn – dywizja 2, 12-15 sierpnia 2021, Rosa Private GC

 1. Business Golf Club – A
 2. Accelerating Poland
 3. SPACE GFC
 4. Opolski KG
 5. Royal Kraków GCC
 6. Krakowski KG 2002 – A
 7. KG Wierzchowiska
 8. Business Golf Club – B
 9. Łódź Open GC – A
 10. Golfstok Białystok – A
 11. Kraków Valley GC – A
 12. Pierwszy Lubelski KG
 13. Golf Park Mikołów
 14. Golf Park Józefów A
 15. Kraków Valley GC – B
 16. Royal GC Wilanów

Pełne wyniki TUTAJ

 

BUSINESS GC I ACCELERATING POLAND W FINALE KMP DYW.2

14 sierpnia 2021

 

 

Business Golf Club A w składzie: Mateusz Papużyński, Bogdan Bigus, Janusz Stokłosa, Kazimierz Magda, Krzysztof Skiba, Bogdan Bać, Marcin Broniszewski oraz Accelerating Poland, w barwach którego rywalizują: Patrycjusz Kowalski, Tomasz Kordek, Tymoteusz Jankowski, Andrzej Kukułowicz, Filip Zbroja, Piotr Witkowski oraz Bartosz Brzoska zmierzą się w finale Klubowych Mistrzostw Polski dywizji 2.

Niezależnie od wyniku uzyskanego w niedzielę na Rosa Private Golf Club oba zespoły awansują do grupy mistrzowskiej przeszłorocznych KMP. Niedzielny mecz o brąz, który w tym przypadku oznacza również awans, rozegra się między Opolskim KG a SPACE Golf & Friends Club.

O miejsca 5-6 powalczą dwie ekipy z Małopolski: Krakowski KG 2002 A z Royal Kraków G&CC.

Wśród wielu ciekawych meczów, rozegranych w słoneczną sobotę, SPACE GFC z łatwością pokonał KG Wierzchowiska. Accelerating Poland triumfował nad Royal Kraków G&CC.
W starciu Accelerating kontra Opolski KG potrzebna była dogrywka, której zdecydowała ostatecznie o tym, że to ten pierwszy team wszedł do finału.
Wynik meczu Business Golf Club – A kontra SPACE GFC dał „biznesmenom” awans do finału.

W grupie 17-24, mimo że tutaj żaden z klubów nie walczy o awans, golfiści prezentowali prawdziwie sportowe podejście – walka o każdy punkt, liczne dogrywki i długie mecze, rozgrywane do późnych godzin popołudniowych.

Klubowe MP dyw. 2 to turniej kwalifikacyjny do przyszłorocznych KMP mężczyzn. Tegoroczną edycję grupy mistrzowskiej wygrały Sobienie Królewskie G&CC, które 18 lipca pokonały w finale First Warsaw G&CC. Brąz klubowego czempionatu wywalczyła reprezentacja Kalinowych Pól, po tym jak w dogrywce triumfowała nad golfistami z Tokary GC.

Wyniki match play TUTAJ

Tee times TUTAJ

 

KLUBOWE MP DYW.2 – PIĘĆ KLUBÓW Z KOMPLETEM PUNKTÓW

13 sierpnia 2021

 

 

Na półmetku Klubowych Mistrzostw Polski dywizji 2, które trwają na Rosa Private Golf Club, aż pięć klubów notuje po dwa punkty, zachowując szansę na walkę o medal. Jutrzejsze mecze wyłonią finalistów, a przypomnijmy, że pierwsze trzy kluby turnieju wywalczą awans do grupy mistrzowskiej.

Podwójne zwycięstwo w grupie 1-16 zaliczyli w upalny piątek: SPACE Golf & Friends Club, KG Wierzchowiska, Accelerating Poland, Opolski KG i Business Golf Club – A.

Jednak w grupie 17-24 było nie mniej ciekawie – rywalizacja jest wyrównana, o czym świadczyć mogą liczne dogrywki.

W grupie 1-16 SPACE GFC pokonał dwukrotnie załogę z Kraków Valley – najpierw zespół B, następie A. Podwójne zwycięstwo nad Krakusami zaliczyła także drużyna z KG Wierzchowiska. Accelerating Poland triumfował nad Golf Park Józefów A oraz nad Golfstok Białystok A. Opolski KG wygrał swoje starcia z Business Golf Club – B i Royal GC Wilanów. Business Golf Club – A zwyciężył w batalii z Krakowskim KG 2002 A oraz z Golf Park Mikołów. W tym ostatnim starciu dość zaskakujący był jednak mecz mistrza Polski seniorów Bogdana Bigusa z Adamem Maciejakiem. Drugi zawodnik niedawnych mistrzostw Czech seniorów i uczestnik ME seniorów uległ na ostatnim dołku Maciejakowi.

Zarówno w sobotę, jak i w finałową niedzielę rozgrywki odbędą się w formacie match play brutto w grupach, do jakich zakwalifikowały się poszczególne teamy. Każdy mecz będzie składał się z jednego pojedynku four ball match play oraz z czterech pojedynków indywidualnych single match play.

 

KLUBOWE MISTRZOSTWA POLSKI DYW. 2 ROZPOCZĘTE

12 sierpnia 2021

W czwartek rozpoczęły się Klubowe Mistrzostwa Polski dywizji 2. Do rywalizacji w Rosa Private GC przystąpiły 24 drużyny. Walka o awans do grupy mistrzowskiej potrwa do niedzieli.

Tradycyjnie w pierwszej rundzie golfiści grali w formacie stroke play brutto. W słoneczny, ciepły dzień indywidualnie najlepiej zaprezentował się 23-letni kadrowicz Jakub Matuszek (Opolski Klub Golfowy), który odnotował cztery uderzenia powyżej par. O jedno więcej wykonał Tymoteusz Jankowski (Accelerating Poland). Z +7 rundę zakończył Daniel Raemy – reprezentujący SPACE Golf & Friends Club. To właśnie jego klub objął prowadzenie w klasyfikacji drużynowej.

Na drugim miejscu, za SPACE Golf & Friends Club, plasuje się ekipa z Accelerating Poland, a na trzecim Opolski KG.

Na podstawie łącznego wyniku po stroke play, drużyny zostały podzielone na grupy, w których od jutra będą rywalizować już w formacie match play brutto. Każdy mecz złożony będzie z jednego pojedynku four ball match play oraz z czterech pojedynków indywidualnych single match play.

Kluby, które staną na podium, otrzymają awans – kwalifikację i prawo udziału w KMP Mężczyzn 2022.

Wyniki stroke play TUTAJ

 

Źródło: PZG

fot. Strzały na fairwayu

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni