Armada Golf Club fot. Strzały na fairwayu

Klubowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Seniorów

Armada Golf Club triumfuje w II Klubowych Mistrzostwach Polski Kobiet, a Business Golf Club w V Klubowych Mistrzostwach Polski Seniorów. 

GRATULACJE!

ARMADA ZWYCIĘŻA W KLUBOWYCH MP KOBIET

Zespół Armada Golf Club w składzie Anna Grzywocz, Kinga Kuśmierska i Nina Pitsch zwyciężył w II Klubowych Mistrzostwach Polski Kobiet, które odbyły się w Gradi Golf Club. W finale bytomskie dziewczyny stoczyły walkę z ekipą Tokary GC, wygrywając 2:0. 

Anastazja Piechula, Maria Żrodowska, Dorota Dymecka i Alicja Wałaszewska-Kempa sięgnęły tym samym po srebro mistrzostw. Brąz wywalczyła KG Lisia Polana, startująca w składzie: Dorota Zalewska, Zofia Wójcik, Matylda Kuna, Anna Zabłocka-Wiercińska, która w niedzielę pokonała zespół B Armady, również 2:0.

Z tak dobrymi zawodniczkami, zawsze łatwiej klubowi sięgać po medale, a dziewczyny grały na naprawdę dobrym poziomie. My w Armadzie generalnie lubimy formaty meczowe i dobrze się w takiej formule rywalizacji czujemy. Nie przeszkadzała również pogoda, bo choć bywało deszczowo, to nasze reprezentantki są oswojone z trudnymi warunkami, nieraz mokliśmy na polu” – powiedział kapitan triumfatorek Mirosław Nocoń.

Jak przyznał, klucz do sukcesu to nie zawsze pokonanie konkurentek, ale raczej… własnych słabości.

Denerwowałem się w takich momentach, jak nasze dziewczyny nie trafiały na fairway. W takich sytuacjach nie pomagamy sami sobie, co może powodować stres. Ale chwilę później birdie, trochę więcej dopaminy docierającej do mózgu i od razu lepsza gra” – opowiadał.

Wygrana Armady oznacza, że klub otrzymał prawo startu (i dofinansowanie udziału) w European Ladies’ Club Trophy, który w dniach 30 września – 2 października odbędzie się we francuskim Golf de Fontainebleau.

W drugim w historii czempionacie klubowym kobiet rywalizowało 15 ekip.

II Klubowe MP Kobiet, Gradi GC, 25-27 lipca 2021
1. Armada GC A (Anna Grzywocz, Kinga Kuśmierska i Nina Pitsch)
2. Tokary GC (Anastazja Piechula, Maria Żrodowska, Dorota Dymecka, Alicja Wałaszewska-Kempa)
3. KG Lisia Polana (Dorota Zalewska, Zofia Wójcik, Matylda Kuna, Anna Zabłocka-Wiercińska)
4. Armada GC B
5. Royal GC Wilanów

Pełne wyniki TUTAJ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BUSINESS GC TRIUMFUJE W KLUBOWYCH MP SENIORÓW

Prowadzący od pierwszej rundy Business Golf Club zwyciężył w V Klubowych Mistrzostwach Polski Seniorów, które od piątku odbywały się na Toya Golf & Country Club. Srebro drużynowego czempionatu wywalczyła drugi rok z rzędu Sierra GC, a brąz zespół gospodarzy.

Finałowa niedziela przebiegała w aurze idealnej do gry, z duchem zespołowej rywalizacji i ze wsparciem.. najlepszego w historii krajowego golfisty zawodowego Adriana Meronka.

Duże emocje czuć było od rana. Każdy z graczy był skoncentrowany, klubowicze wzajemnie sobie doradzali, mimo że walka o medale tak naprawdę rozegrała się indywidualnie, bo każda z rund rozrywana była w formacie stroke play” – relacjonował dyrektor zawodów Piotr Kuśmierek.

Zwycięzcy zagrali w składzie: Bogdan Bigus, Janusz Stokłosa, Krzysztof Skiba, Kazimierz Magda, Tomasz Roman i Leszek Bać. Jak przyznał Bać, zaprocentowało doświadczenie, bowiem w mistrzostwach klubowych wystąpili kolejny raz, ale pierwszy pod nową nazwą. Wcześniej trzon ekipy występował jako SPAR, zajmując w seniorskich mistrzostwach drugie miejsce, a jako Orzełek GC rok temu trzecie.

Nasze atuty to doświadczenie, średnia wieku 50+ i ambitne podejście. Do tego dyscyplina, koleżeńskość i dobra atmosfera. Rywalizacja była stricte sportowa, czyli to, co najbardziej lubimy, a turniej zapamiętamy bardzo mile, bo organizacja świetna, pole bardzo dobrze przygotowane, pogoda sprzyjająca” – powiedział Leszek Bać.

Dodał, że Bogdan Bigus był najmocniejszym ogniwem, ale generalnie reprezentanci „biznesowej załogi” grali lepiej niż ich hcp, czyli powyżej swoich możliwości.

Kluczem było też ogranie i znajomość pola Toya, które lubimy i cenimy. Teraz oczywiście rośnie apetyt na klubowe MP mężczyzn, tylko musimy najpierw awansować do grupy mistrzowskiej i taki jest cel na sierpniowy turniej” – wspomniał.

Srebro ponownie wywalczyła Sierra GC, ale w nieco zmienionym składzie. W tym roku po medal sięgnęli: Lech Sokołowski, Piotr Ludyga, Andrzej Bagiński, Grzegorz Ramos, Jarosław Szwarc i Marcin Gniazdowski. Brąz wywalczyła Toya, choć po drugiej rundzie plasowała się na piątej pozycji. Świetna gra Kerra w finale, ale i generalnie dobry występ pozostałych członków zespołu ( Piotr Studniarek, Andrzej Lis, Artur Zaborowski, Ryszard Sobiesiak, Krzysztof Korta) w tym turnieju zaowocował trzecim miejscem na podium.

Niespodzianką była wyjątkowa nagroda w konkursach dodatkowych, od wyjątkowego gościa – Adrian Meronk przekazał dwa swoje podpisane wedge, które, poza nagrodami od Audi, dostali: Jacek Kubicki (KG Lisia Polana) za nearest to the pin i Artur Śliwiński (Binowo GC) za longest drive.

W klasyfikacji indywidualnej, w tej ostatniej rundzie Anthony Kerr zdołał prześcignąć Bogdana Bigusa – ostatnia runda na 70 uderzeń i łączny wynik +1 po trzech dniach dał złoto i „pociągnął” również Toyę na podium.

Drugi indywidualnie był Bigus z +5, a trzeci Henryk Konopka (Tokary GC) z +12.

V Klubowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Toya G&C, 25-27 czerwca 2021
1. Business GC (Bogdan Bigus, Janusz Stokłosa, Krzysztof Skiba, Kazimierz Magda, Tomasz Roman i Leszek Bać) suma +84
2. Sierra GC (Lech Sokołowski, Piotr Ludyga, Andrzej Bagiński, Grzegorz Ramos, Jarosław Szwarc i Marcin Gniazdowski) +99
3. Toya G&CC (Anthony Kerr, Piotr Studniarek, Andrzej Lis, Artur Zaborowski, Ryszard Sobiesiak, Krzysztof Korta) +108
4. Golf Park Józefów
5. KG Lisia Polana

Pełne wyniki TUTAJ

 

Źródło: PZG/Anna Kalinowska

fot. Strzały na fairwayu

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni