Fot. Strzały na Fairwayu

Rozpoczęła się klubowa rywalizacja seniorów.

W tym roku Citi Handlowy II Klubowe MP Seniorów goszczą na polu golfowym Sierra Golf Club Po pierwszym dniu to właśnie drużyna gospodarzy uzyskała najlepszy wynik stroke play.

Turniej zgromadził 95 golfistów powyżej 50 roku życia reprezentujących 19 drużyn z 17 klubów.

W klasyfikacji indywidualnej najniższy wynik uzyskał zawodnik Sierra GC Henryk Konopka – 73 uderzenia (+1). Drugi rezultat należy do Michała Poniża (First Warsaw G&CC) z różnica jednego uderzenia do zawodnika gospodarzy (74). Na trzecim miejscu uplasowali się William Carey (First Warsaw G&CC) oraz Marek Gaik (Armada GC) – 76 (+4).

Na prowadzeniu znajdują się golfiści z pomorskiego klubu Sierra GC, którzy uzyskali dziś sumę 319. Za nim, z różnicą 4 uderzeń (323), plasuje się drużyna First Warsaw G&CC. Trzecie miejsce po pierwszej rundzie należy do zawodników z klubu Mazury G&CC, których suma wynosi 327.

Pozostałe ekipy, które zakwalifikowały się do grupy 1-8 i mają szanse na miejsca medalowe to Armada GC, Tokary GC, Sierra GC – B, Śląski KG i Golfstok Białystok.

Trzydniowa klubowa rywalizacja seniorów składa się z jednego dnia stroke play oraz dwóch dni meczowych. Po pierwszym dniu drużyny zostaną podzielone na koszyki na podstawie sumy 4 wyników indywidualnych z pięciu. W sobotę w grupie walczącej o miejsca 1-8 rozegrane zostaną dwie tury meczy na 9 dołkach: poranne i popołudniowe. Pozostałe ekipy będą rywalizować do końca w meczach 9-dołkowch. Finał oraz walka o 3 miejsce odbędzie się na 18 dołkach.

Wyniki indywidualne: TUTAJ.

Wyniki drużynowe: TUTAJ.

Tee time’y: TUTAJ.

 

Źródło: PZG

Fot. Strzały na Fairwayu

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni