Fot: PZG

Klubowe MP Juniorów w decydującej fazie.

W piątkowym finale Klubowych Mistrzostw Polski Juniorów,  jakie odbywają się na Lisiej Polanie, zmierzą się Tokary z drużyną Kalinowe Pola A. O trzecie miejsce walczyć będą Sobienie A z ekipą Kalinowe Pola B. W piątej edycji imprezy startuje 36 ekip z 14 klubów.

Klubowe MP juniorów to trzydniowa impreza, w której może wziąć udział nieograniczona liczba drużyn z jednego klubu, składająca się z trzech osób. Formuła turnieju jest następująca: pierwszego dnia jeden przedstawiciel trzyosobowej drużyny rozgrywa rundę w formacie stroke play, a pozostała dwójka rywalizuje w texas scramble stroke play brutto.

Na podstawie zsumowanych wyników, wszystkie uczestniczące zespoły dzielone są na grupy, grające o miejsca: 1-8, 9-12, 13-16, 17-20, itd. Dalsza część rozgrywek odbywa się w formacie texas scramble match play brutto w systemie rotacyjnym. Każdy z zawodników gra 12 dołków, a przy pozostałych sześciu może pomagać drużynie. Reprezentacje grające o miejsce od 1 do 8 będą rozgrywają dwa mecze. Natomiast mecz finałowy oraz pojedynek o trzecie miejsce składa się z singlowych match playów.

W ubiegłym roku trzydniowa rywalizacja 31 juniorskich ekip z 14 klubów odbyła się również na Lisiej Polanie. Drużyna Sobienie Królewskie G&CC-A pokonała w finale Tokary GC-A 2:1. Trzecie miejsce wywalczył zespół Binowo Park GC-A.

W 2016 roku także triumfował team z Sobienii Królewskich G&CC-A, który w finale pokonał Binowo Park GC 3&2. Trzecie miejsce wywalczyły Tokary.

Uprzejmie informujemy, że specyfika formatu turnieju opracowanego wyłącznie na jego potrzeby w celu uatrakcyjnienia rozgrywek juniorskich nie pozwala na prowadzenie go w systemie informatycznym Eagle 2.0. Wyniki będą opracowywane przez komitet turnieju i publikowane z opóźnieniem na stronie Pzgolf.pl oraz Polishchampionships.pl/ Przepraszamy za niedogodności i dziękujemy za zrozumienie.

Wyniki 05.07
Wyniki 05.07 (runda popołudniowa)
Teetime 06.07

 

Źródło: PZG

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni