fot. Strzały na fairway’u.

Armada i First Warsaw przebojem wchodzą do półfinałów Klubowych Mistrzostw Polski.

W drugiej rundzie Citi Handlowy XVI Klubowych Mistrzostwach Polski team Sobienie Królewskie G&CC pokonał Mazury G&CC 4:1, a będąca gospodarzem imprezy Toya G&CC wygrała z Kraków Valley G&CC 3,5:1,5. 

Sobotni półfinał zapowiada się niczym starcie gigantów, bo podwarszawskie Sobienie, choć w 2018 roku były piąte, to we wcześniejszych trzech edycjach klubowych MP nieprzerwanie zdobywały mistrzowski puchar. Nie mniej utytułowana jest wrocławska Toya, która triumfowała w zeszłym roku, a w latach 2010-2013 nieprzerwanie dzierżyła tytuł najlepszego klubu w kraju.

W pozostałym meczach grupy 1 nie obyło się w piątek bez niespodzianek. Armada GC pokonała wysoko notowane po pierwszym dniu Tokary GC 3:2, a First Warsaw G&CC zmiażdżył Kalinowe Pola GC 4:1, eliminując zeszłorocznych brązowych medalistów z walki o podium. Zatem o awans do finału bytomska Armada powalczy w sobotę z First Warsaw.

W turnieju rywalizuje 20 drużyn. Mistrzostwa odbywają się na położonym kilka kilometrów od Wrocławia polu Toya Golf & Country Club, które powstało na terenie byłego poligonu wojskowego.

Zarówno w sobotę, jak i w finałową niedzielę rozgrywki odbędą się w formacie match play brutto w grupach, do jakich zakwalifikowały się poszczególne teamy. Każdy mecz będzie składał się z jednego pojedynku four ball match play oraz z czterech pojedynków indywidualnych single match play.

Drużyny walczą nie tylko o tytuł i puchar – klubowy mistrz Polski otrzyma również nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie wyjazdu drużyny na klubowe mistrzostwa Europy.

TEE TIMES & LIVESCORING TUTAJ.

fot. Strzały na fairway’u.

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni