Kleopatra Kozakiewicz. Fot. #TeamKleo

KLEO PIĘTNASTA W HISZPANII

Reprezentantka gospodarzy Anna Canado Espinal triumfowała w zakończonych w niedzielę mistrzostwach Hiszpanii. Najwyżej spośród czterech Polek startujących w rozegranym w Real Club de Golf Guadalhorce pod Malagą turnieju Internacional de Espana Stroke Play Femenino uplasowała się Kleopatra Kozakiewicz z Kalinowych Pól, zajmując świetne piętnaste miejsce. 

Kinga Kuśmierska z Armada Golf Club i Maja Ambroziak z Mazury Golf zakończyły występ w pierwszej trzydziestce. Matylda Krawczyńska ze Śląskiego Klubu Golfowego tym razem zanotowała słabszy występ, nie przechodząc przez cut.

Najlepszy wynik podczas międzynarodowych mistrzostw Hiszpanii kobiet stroke play uzyskała Hiszpanka Canado Espinal, notując rundy 72, 70 i 67. Wygrała kończąc rywalizację siedem uderzeń poniżej par pola. Tuż za nią uplasowała się Szwedka Nora Sundberg, zaliczając fantastyczną pierwszą rundę 66, a turniej ukończyła z wynikiem -6. Ostatnie miejsce na podium zajęła Hiszpanka Paula Martin Sampedro, notując wynik -4 podczas trzydniowej rywalizacji.

Rundy 77, 74, 71 (+6) pozwoliły Kleopatrze Kozakiewicz na zajęcie piętnastego miejsca. Tylko dwa uderzenia więcej wykonała Kinga Kuśmierska, która uplasowała się na pozycji T23 z rundami 73, 76, 75. Na miejscu 27. rywalizację zakończyła Ambroziak. Wynik +10 zapewniły jej rundy 78, 76, 72. Po dwóch dniach skończyła grę Matylda Krawczyńska, szesnaście uderzeń powyżej par nie pozwoliło jej na przejście cuta, do którego zabrakło pięć oczek.

 

Jestem bardzo zadowolona z turnieju, bardzo fajne zakończenie sezonu. Udało się przejść cuta, co było celem na ten turniej i zagrać trzecią rundę na -1. Zakończenie na piętnastym miejscu bardzo mnie cieszy, zwłaszcza, że pole było pełne wyzwań, a trudne ustawienia flag nie ułatwiały zadania. W tym tygodniu moim atutem zdecydowanie było puttowanie i to ono zapewniło mi dobre wyniki – powiedziała Kleo.

golfchannel.pl/?news=kleo

Dopytywana przez naszą redakcję Kleo jak grało jej się w turnieju i finałowego dnia, relacjonowała: Grało się fajnie przez cały turniej, pierwsza runda trochę słabsza, ale dwie kolejne super. Przez cały turniej caddiował mi tata. W finałowej rundzie puttowałam naprawdę dobrze. Wszystkie putty które „powinny” wpaść, wpadły pomimo trudnych flag z dużą ilością breaków.

Fajnie mi się grało, choć różnica między dwiema dziewiątkami była dość niecodzienna. Ostatniego dnia były bardzo trudne ustawienia flag na greenach, a ja niestety przez cały turniej miałam problem z wyczuciem prędkości puttów. Nie był to występ na miarę moich możliwości – podsumowała Kinga.

Dobrze mi się grało, na początku trochę trudność sprawiało mi liczenie odległości. Na turnieju obowiązywał zakaz używania bushnella, więc wymagało to przyzwyczajenia się do korzystania z birdiebooka. W następnych dniach, kiedy się już trochę zaaklimatyzowałam grało się naprawdę fajnie, pole było dobrze przygotowane, a greeny szybsze niż na rundzie treningowej. Warunki też były bardzo dobre, codziennie było słonecznie i przyjemnie ciepło – dodała Maja.

 

 

 

Wyniki TUTAJ

tekst: Matylda Kuna
zdjęcia z Hiszpanii: Marek Kuśmierski i Team Maja

Pozostałe zdjęcia: Team Kleo

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni