Kinga Kuśmierska. Fot: Armada Golf Club / Jakub Gustaw&Mirek Nocoń

Kinga zagra w Portugalii

W środę o godzinie 12.21 czasu polskiego Kinga Kuśmierska z Armada Golf Club rozpocznie rywalizację w 93rd Portuguese International Ladies Amateur Championship, czyli mistrzostwach Portugalii kobiet. Gospodarzem jest dobrze znane Polce pole Montado Golf Resort koło Lizbony.

Livescoring TUTAJ

To właśnie tam, wraz z pięcioma koleżankami z kadry narodowej, rywalizowała latem 2021 roku w drużynowych mistrzostwach Europy dziewcząt. Biało-czerwone zajęły wówczas 13 miejsce.

Znając pole trochę zmieniłam taktykę. Zaskoczeniem jest pogoda – dzisiaj było jedynie 10 stopni, także zimno i bardzo wieje wiatr. W Portugalii trenuje teraz Kleopatra Kozakiewicz i chciałam, aby była moim caddiem, ale niestety nie można korzystać z pomocy caddiego – depeszowała.

Kinga Kuśmierska i Kleo Kozakiewicz.

Prawo startu w mistrzostwach Portugalii otrzymało 90 zawodniczek z 22 krajów, w tym golfistki z pierwszej dwudziestki WAGR, na czele z utytułowaną mistrzynią Hiszpanii Cayetaną Fernandez czy Niemką Helen Briem. Udział potwierdziła też aktualna mistrzyni Europy Belgijka Savannah de Bock. Tytułu broni Włoszka Francesca Fiorellini.

Mistrzostwa rozgrywane są w formacie stroke play. Poza rywalizacją indywidualną pierwsze trzy dni to także zmagania narodów w ramach Nations Cup. Do czwartej rundy awansuje 40 golfistek z najlepszymi wynikami oraz remisy.

Golfistki walczą o tytuł i puchar Taça Internacional Amador de Portugal, choć ten nie jest przekazywany zwyciężczyni – zostaje w siedzibie portugalskiej federacji, ale nazwisko triumfatorki grawerowane jest na trofeum.

Pierwsza edycja czempionatu odbyła się w 1954 roku.

Położony 50 kilometrów na południe od Lizbony Montado Golf Resort powstał w 1992 roku, według projektu Duarte Sottomayora. W 2006 roku przeszedł renowację. Jest usytuowany na wzgórzach wśród dębów korkowych wzdłuż wybrzeża Costa Azul, a do tego otoczony pięknymi winnicami, z których pochodzą słynne wina z regionu Palmela/Setubal. Pole par 72 ma długość 5500 metrów.

 

 

Źródło: PZG/Anna Kalinowska

Zdjęcia: Marek Kuśmierski

Przygotowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni