Kinga Kuśmierska i Kleo Kozakiewicz.

Kinga trzecia, Kleo pokazała pazur w finale

Kinga Kuśmierska z Armada Golf Club zaliczyła świetny występ w R&A Girls U16 Amateur Championship, zajmując tam trzecie miejsce. W Anglii rywalizowała także Kleopatra Kozakiewicz z Kalinowych Pól.

Po trzech dniach rywalizacji w Enville Golf Club koło Birmingham Kinga zajęła trzecie miejsce, choć niewiele dzieliło ją od triumfu. Na karcie zapisała +8 (224 uderzenia), czyli dokładnie tyle co Isla McDonald-O’Brien, jednak zasada countback zdecydowała o tym, że to Angielka zajęła drugą pozycję. Triumfowała Szkotka Grace Crawford z wynikiem +4.

Brak opisu.

Pierwszego dnia Kinga zanotowała 77 uderzeń, a suma +5 plasowała ją na dzielonej dziewiątej pozycji. Kleopatra z dwoma uderzeniami więcej była na pozycji T20.

Drugiego dnia Kinga zabłysnęła rundą 73, po której przystępowała do finału w ostatniej grupie.

W decydującą niedzielę na karcie dopisała 74 uderzenia: „Podczas turnieju bardzo wiało, a pierwszy dzień zakończony na 14 miejscu nastawiał optymistycznie. Drugiego dnia udało zagrać się rundę turnieju i awansować na trzecią pozycję. Runda finałowa to było duże wyzywanie. Za nami szło około 100 osób, ale udało się obronić miejsce i finiszować na podium.”

Kleopatra Kozakiewicz, która z sumą +18 zajęła 21. miejsce, w niedzielę rozegrała swoją najlepszą w turnieju, świetną rundę 75, tak opisywała swoje wrażenia: „Nie jestem zadowolona z dwóch pierwszych rund. Turniej zakończyłam eaglem, a ostatnia runda zagrana była na +3 z dobrym golfem. Moja gra wygląda coraz lepiej i czuję się dobrze na polu. Mam większy repertuar uderzeń. To początek sezonu więc jeszcze dużo turniejów do rozegrania. Kolejny turniej jaki gramy z Kingą to Slovak Match Play. Z tego powodu nie mogłyśmy zostać na rozdaniu nagród, bo nasz samolot startuje o 21:55 z Londynu, dokąd jest dwie godziny drogi. O drugiej w nocy lądujemy w Katowicach i samochodem jedziemy prosto na Słowację. W poniedziałek gramy tam rundę treningową wraz z całym polskim teamem.”

54-dołkowy turniej bez cuta, pierwszy raz został rozegrany w Fulford w 2018 roku. Został wprowadzony przez The R&A, aby rozwijać dziewczęcy golf w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a także otworzyć nowe drogi do elitarnego poziomu amatorskiego dla wiodących młodych graczy z innych krajów. W rywalizacji mogą uczestniczyć jedynie 72 golfistki, a głównym kryterium przyjęcia był handicap, jakim się legitymują.

Obie zawodniczki od razu po turnieju teleportowały się na Słowację, na Slovak Match Play Amateur Championship 2022.