Malta Junior Open. Fot. Marek Kuśmierski

Kinga druga w Malta Junior Open

Kinga Kuśmierska z Armada Golf Club zajęła drugie miejsce w Malta Junior Open, w kategorii dziewcząt do lat 18. Polka zanotowała trzy świetne rundy – na 67, 74 i 70 uderzeń, wieńcząc rozegrany na Malcie turniej sumą +7 na polu par 68.

Zaledwie z dwoma uderzeniami mniej triumfowała Niemka Maxime Holletschek, a trzeci stopień podium wywalczyła jej rodaczka Nina Hoelzenbein.

„Na początku pole wydawało się łatwe i krótkie, ale gdy w kolejnej rundzie zaczęło mocno wiać, a flagi ustawione zostały przy samych krawędziach greenów, to okazało się trudne i długie. Dzisiaj bardzo wiało, były ciężkie warunki, ale dobrze wyczułam już greeny i miałam dobrą krótką grę, co się najbardziej liczyło” – opowiadała Kuśmierska.

„Atmosfera super, szczególnie że była duża ekipa z Polski i pierwszego dnia grałyśmy nawet razem. Zawsze raźniej na drivingu czy puttingu spotkać się i trenować wspólnie. Teraz przede mną dwa dni odpoczynku na Malcie, potem święta w Polsce, a w poniedziałek już lecę do Anglii na kolejne zawody” – relacjonowała.

Piąte miejsce zajęła Maria Moczarska (Śląski GC) z +29 po trzech dniach rywalizacji w Royal Malta Golf Club.

Na Malcie zaprezentowało się w sumie siedmioosobowe grono biało-czerwonych: Kinga oraz Nina Pitsch i Alexander Makarewicz z Armady, Maria Moczarska – Śląski Klub Golfowy, Helena i Zofia Rzeźnik – Black Water Links, Ala Herbik – Sobienie Królewskie.

 

Źródło: PZG

Wyniki dostępne są TUTAJ.

Zdjęcia: Marek Kuśmierski

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni