Adrian Meronk i Mateusz Gradecki. Konferencja prasowa z okazji 25-lecia PGA Polska. Źródło: PGA Polska

Meronk i Gradi kierują się do Pragi!

Adrian Meronk chyba lubi siódemkę. W pierwszym tegorocznym, regularnym turnieju Challenge Tour – Turkish Airlines Challenge, występując w rundzie finałowej z pozycji lidera turnieju, ukończył go ostatecznie na dzielonej siódmej pozycji, grając ostatniego dnia 73 uderzenia i zarazem najsłabszą rundę spośród swoich wszystkich rozegranych w Samsun Golf Club. Wcześniej poczynał sobie tam niesamowicie, wykręcając kolejno wyniki 68, 62 i 65!

 

 

W kolejnym, zakończonym w ostatnią niedzielę występie, sprawy miały się zgoła odmiennie! Zmagania w Challenge de España, na zaprojektowanym przez legendarnego Severiano Ballesterosa polu – Izki Golf, Adrian rozpoczął raczej spokojnie, od rundy (-1) po której plasował się na miejscu T36. W piątek jednak zaatakował i po zagraniu pięciu birdie i dwóch bogeyów awansował w klasyfikacji aż o 29 (!) pozycji, zajmując tam dzielone z siedmioma graczami, siódme miejsce, z wynikiem (-4) tracąc do czterech liderów tylko dwa uderzenia!

Wszystko to w nie najłatwiejszych warunkach: „Pole jest trudne. Mamy tam twarde i bardzo szybkie greeny, a rough jest dosyć gęsty. Pogoda tylko to potęguje. Dzisiaj kiedy grałem, było 5-9 stopni i padało. Dużo ratowałem się krótką grą i puttowaniem.”

W sobotę przyszedł słabszy dzień i Adrian zagrał słabszą rundę. 74 uderzenia zepchnęły go dość drastycznie w klasyfikacji: „Zrobiłem po prostu parę głupich błędów.”

W niedzielę nastąpił zmasowany atak! Adriano wystrzelił z prawdziwymi fajerwerkami, wyrównując świetną rundę dnia 66 i awansując o całe 25 miejsc w ostatecznej klasyfikacji turnieju: „Dzisiaj grałem naprawdę solidnie. Zanotowałem dużo dobrych strzałów, z których najbardziej spektakularne było zagranie wedgem ze 127 metrów,  na 10 centymetrów m od dołka. Ogólnie jestem zadowolony z dotychczasowych startów i gotowy do kolejnego turnieju, który startuje już w czwartek, w Pradze. ”

 

 

Zwycięzcą w Hiszpanii okazał się Francuz Antoine Rozner, wygrywając tam z wynikiem (-13), aż z czteropunktową przewagą nad grupą pięciu graczy (-9), okupujących drugą pozycję. Adrian tracił do nich z kolei tylko jedno uderzenie (-8).

 

 

Rok temu Meronk zajął w Prague Golf Challenge dzieloną 21 pozycję. Obrońcą tytułu jest Anglik Ben Stow. Na polu Prague City Golf zagra tam również Mateusz Gradecki, który zanotował ostatnio spadek formy, nie przechodząc przez cut w dwóch turniejach z rzędu.

 

 

#Kibicujemy! #GoMeronk! #GoGradi!

 

***

Wyniki Turkish Airlines Challenge TUTAJ

Wyniki Challenge de España: TUTAJ.

LIVESCORING:  Prague Golf Challenge

 

***

Napisała: Kasia Nieciak

📷 Foto: Adrian Meronk i Mateusz Gradecki. Konferencja prasowa z okazji 25-lecia PGA Polska. Źródło: PGA Polska

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni