Zdjęcie: Christian Petersen/Getty Images

Kerr wygrywa 19 tytuł LPGA w Lotte na Hawajach

KAPOLEI, Hawaii – Cristie Kerr wygrała turniej LPGA Lotte Championship w sobotę, co daje jej 19 tytuł na Tour. W finałowej rundzie zagrała -6 (66), co dało jej trzy-uderzeniowe zwycięstwo.

39-letnia Kerr złamała rekord turnieju, grając -20 (269), tylko dzień po zagraniu (62) na Ko Olina, którym to wyrównała rekord rundy. Zarobiła $300,000, które dodała do $18 milionów w swojej karierze.

Kerr ukończyła złą passę 30 turniejów bez wygranej, od ostatniego turnieju w 2015 roku. W ciągu ostatnich dwóch dni turnieju zagrała -16, wskakując do czołówki z trzecią rundą (62), podczas której, tylko na drugiej dziewiątce, zagrała 7 birdie. W finałowej rundzie trafiła jeszcze sześć puttów na birdie, obejmując prowadzenie na 14 dołku.

Amerykanka pokonała grającą dzięki zaproszeniu od sponsora Su-Yeon Jang, zawodniczkę z Południowej Korei, która prowadziła po drugiej i trzeciej rundzie i po trzech dołkach w sobotę była o pięć uderzeń przed Kerr.

Jang zagrała (70) przez co spadła na drugie miejsce ex aequo, wraz z pierwszą w światowym rankingu Lydią Ko (64), oraz In Gee Chun (67).

Kanadyjka, Alena Sharp, starając się o swoje pierwsze zwycięstwo w LPGA od 241 startów, zagrała bogeya na ostatnim dołku, co dało jej wynik (70), oraz solowe piąte miejsce, z wynikiem -16. Tylko jedno uderzenie przed drugą w światowym rankingu So Yeon Ryu (67).

Trzecia w rankingu Ariya Jutanugarn, oraz Stacy Lewis (66) skończyły na -14.

Autor: Associated Press; Tłumacz: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni