Fot: Kasia Nieciak

Kendal McWade szkolił członków i aplikantów PGA Polska!

W dniach 18-19 października ponad 20 członków oraz aplikantów PGA Polska uczestniczyło w szkoleniu przeprowadzonym w gościnnym First Warsaw Golf & Country Club przez szkockiego trenera Kendala McWade’a.

Kendal podzielił się z delegatami swoimi unikalnymi metodami nauczania, które od ponad 20 lat wykorzystuje podczas pracy z golfistami na każdym poziomie, od zupełnie początkujących graczy, poprzez juniorską regionalną kadrę Anglii, aż do wielu graczy Tourowych, z którymi pracuje, łącznie z gwiazdami Ryder Cup.

Kendal McWade, założyciel szkoły golfa Instinctive Golf Coaching, słynie ze swoich “alternatywnych” sposobów nauczania, skupiając się na procesie uczenia się i rozwoju umiejętności, w przeciwieństwie do budowania modelowej techniki.

fot: PGA Polska

Dwudniowe szkolenie obejmowało prezentacje, obserwacje i analizy lekcji przeprowadzanych na żywo przez prelegenta (z graczem początkującym oraz zaawansowanym), praktyczny trening zadaniowy przygotowany przez naszego gościa, jak i również projektowanie i tworzenie zadań przez uczestników szkolenia.

Podczas tych dwóch dni, trenerzy dowiedzieli się:

– jak tworzyć klimat ułatwiający efektywną naukę

– jak uprościć nauczanie golfa

– jak wspomagać naturalne procesy uczenia się u swoich adeptów

– w jaki sposób kierować uwagę uczniów na kluczowe elementy golfa

– jak zadawać efektywne pytania i wspomagać autonomię uczniów

– w jakie różne sposoby golfiści mogą rozwijać swoje umiejętności

– jaka jest funkcja treningu zadaniowego i jak tworzyć skuteczne zadania

– jak nauczać elementy golfa, których nie widać gołym okiem

– jak Kendal wykorzystuje pomoce naukowe takie jak Golfowy Młot do nauczania

Uczestnicy ocenili szkolenie jako bardzo inspirujące i użyteczne. Szkolenie to było częścią programu CPD (ustawicznego kształcenia zawodowego), dzięki któremu członkowie PGA Polska mogą podnosić swoje kwalifikacje i być na bieżąco z rozwojem golfa po ukończeniu szkolenia podstawowego.

 

 

Tekst: Gabriela Eratowska/PGA Polska

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni