Karolinka Golf Park. Fot. Karolinka Golf Park

Karolinka Golf Park gospodarzem turnieju Pro Golf Tour!

W dniach 4-8 lipca na polu golfowym pod Opolem – Karolinka Golf Park – odbędzie się pierwszy w Polsce turniej matchlay z serii Pro Golf Tour. Co więcej, zostanie on rozegrany na 9-dołkowym polu, co nie jest powszechne w zawodach tej ligi.

W Matchplay Karolinka Golf Park weźmie udział około 120 zawodowców z Europy, w tym, dzięki „dzikim kartom”, aż 20 Polaków. Jest to pierwszy turniej typu match play z serii Pro Golf Tour, jaki będzie gościł w Polsce. Zawody w tym formacie cieszą się dużą popularnością, ponieważ gracze rywalizują z sobą bezpośrednio, a walka na polu toczy się o każdy dołek.

 

Pierwszego i drugiego dnia zawodnicy rozgrają dwie rundy stroke play, na podstawie których, przez kolejne trzy dni 32 najlepszych graczy zmierzy się z sobą w formacie match play. Pula nagród w turnieju wynosi 130 000 zł.

4 lipca, dzień przed rozpoczęciem turnieju zawodowego, Karolinka Golf Par będzie gospodarzem turnieju Pro-Am. Do udziału w nim zaproszeni zostaną czołowi przedstawiciele regionalnego i krajowego biznesu. Wraz z najlepszymi zawodowcami ligi będą walczyć w turnieju drużynowym. W trakcie zawodów odbędzie się piknik i akademia dla niegrających w golfa, a wieczorem oficjalna gala w nowo otwartym domku klubowym na polu Karolinka Golf Park.

 

 

„Organizacja turnieju z serii Pro Golf Tur to dla Karolinka Golf Park z jednej strony przywilej, a z drugiej strony potwierdzenie, że nasze pole jest utrzymane na najwyższym, europejskim poziomie”, powiedział Adam Leszkiewicz, prezes Karolinka Golf Park. „Jesteśmy dumni, że to u nas zagrają najlepsi zawodnicy trzeciej, najważniejszej ligi w Europie i dołożymy wspólnie z udziałowcami i zespołem wszelkich starań, aby pole było w jak najlepszej formie na ich przyjazd”, dodał.

 

Liga Pro Golf Tour to trzecia liga zawodowego golfa w Europie, która pozwala awansować do wyższej europejskiej serii – Challenge Tour, a następnie do pierwszej ligi – European Tour. Pro Golf Tour to także szansa na zdobycie punktów do Official World Golf Ranking.

 

Pro Golf Tour - Karolinka Golf Park

 

Źródło i zdjęcia: Karolinka Golf Park

Opracowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni