kadrowiczki

Kadrowiczki na start!

Matylda Krawczyńska (Śląski KG) i Kinga Kuśmierska (Armada GC) wystartują w The ANNIKA Invitational Europe, prestiżowy turniej dla młodych golfistek odbędzie się w Halmstad Golfklubb. Maja Ambroziak (Mazury G&CC)  rozpocznie rywalizację w R&A The Womens Amateur Championship w Prince’s GC.

Livescoring The Womens Amateur Championship

Match Play

 

Livescoring The ANNIKA Invitational Europe

Prince’s GC

Maja zadebiutuje w wiodącym czempionacie kobiet już o 8:35 (9:35 czasu polskiego), wraz z nią na pole wyjdą Szwedka Amanda Linner i Dunka Olivia Gronborg.

Reprezentantka kadry narodowej i Mazury Golf&CC Maja Ambroziak w czwartek rozpoczyna występ w German International Ladies Amateur Championship,

Maja Ambroziak. Fot. Team Maja

Bardzo się cieszę, że jestem na linksie, bo mimo, że nie gram tego typu pola często, to bardzo je lubię. Lokalny trener pomógł mi w sobotę poznać pole i naprawdę mi się podoba. Samo pole jest zaraz obok wybrzeża i jest bardzo płaskie, ani jednej górki. W niedzielę potrenowałam a dziś gram oficjalną rundę treningową m.in. z Latanną Stone. Naprawdę nie mogę się doczekać turnieju, jest super przygotowany i przepełniony zawodniczkami na bardzo wysokim poziomie.

The Womens Amateur Championship od 1893 roku przyciąga najlepsze golfistki amatorki na świecie. Zwyciężczynię czeka zaproszenie na AIG Women’s Open, US Women’s Open, The Amundi Evian Championship i Augusta National Women’s Amateur Championship. Wśród laureatek tego tytułu znajdziemy sławy takie jak: Leona Maguire, Georgia Hall, czy Anna Nordqvist.

Matylda i Kinga

Matylda Krawczyńska i Kinga Kuśmierska będą rywalizowały w legendarnym Halmstad Golfklubb w Szwecji pod okiem ikony kobiecego golfa Anniki Sorenstam. Pierwsza na pole wyjdzie reprezentantka Armada GC 0 9:30, zaledwie 10 minut później grę rozpocznie Krawczyńska.

 

Pole jest długie i wąskie, po driverze często z Kingą zostawiały nam jeszcze długie irony do greenu. Wymaga dużej precyzji, stylem przypomina trochę links. Wokół mocno pofałdowanych greenów jest sporo bunkrów, a na drugiej dziewiątce dodatkowo sporo wody. Liczyłyśmy na trochę szybsze greeny, ale nie jest tak źle – relacjonowała Matylda.

Dziś idziemy na kolację, na której będzie Annika. To jest bardzo fajne w tym turnieju, że nie przyjeżdża się tylko na golfa. Jest dużo spotkań, klinik z samą Sorenstam jak i innymi ciekawymi osobami – dodała.

Matylda Krawczyńska, Kinga Kuśmierska. Fot. Marek Kuśmierski

ANNIKA Foundation to organizacja założona i promowana przez Annikę Sorenstam, byłą gwiazdę kobiecego golfa. Organizacja skupia się na kreowaniu nowych możliwości dla golfistek na każdym etapie ich kariery, jednocześnie promując zdrowy tryb życia. Są organizatorami turniejów na poziomie juniorskim, uniwersyteckim, amatorskim i profesjonalnym.

The ANNIKA Invitational Europe to prestiżowy turniej gromadzący do 78 najlepszych młodych golfistek z Europy. Po raz pierwszy został rozegrany latem 2012 roku.

Poszerzenie naszej serii ANNIKA Invitational o Europę było moim marzeniem. Chcę inspirować młode dziewczyny do skupienia się na golfie i byciu aktywnym, jednocześnie dając im życiowe lekcje. Zorganizowanie turnieju w moim ojczystym kraju Szwecji, było oczywistym wyborem – opowiadała Sorenstam pytana o turniej.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, gra w golfa, wózek golfowy, pole golfowe i tekst

Livescoring The Womens Amateur Championship

Match Play

 

Livescoring The ANNIKA Invitational Europe

Źródło: PZG/Matylda Kuna

 

Zredagowała Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni