Zgrupowanie w Turcji. Fot. Sebastian Grudzień

KADRA NA ZGRUPOWANIU W TURCJI

Kadra narodowa juniorów przebywała na zgrupowaniu zagranicznym w Turcji. Głównym celem obozu, realizowanego na obiektach Gloria Golf Resort w Belek, było zdobywanie doświadczenia w formatach drużynowych, w których rozgrywane są drużynowe mistrzostwa Europy.

 

 

Podstawowe zadanie to formułowanie jak najsilniejszych par do formatu foursome. Eksperymentujemy z różnymi pomysłami i umacniamy dwójki, które już teraz świetnie ze sobą współgrają” – wspominał trener kadry Alvin Brasseaux.

Choć pierwszego dnia uczestników wyjazdu przywitał deszcz, to od poniedziałku warunki do gry były perfekcyjne.

 

 

Gloria jest wyjątkowym gospodarzem, a pola są w świetnej kondycji. Przed nami wspaniały tydzień, a młodzież już od początku wykonuje mocną pracę” – mówił.

 

 

Jak dodał Sebastian Grudzień, polski team jest w Gloria Golf Resort traktowany „po królewsku”.
Kadrowicze trenują zarówno na Gloria’s 'Old’ Championship Golf Course, jak i Gloria New Course.

 

 

„Jak na razie zgrupowanie przebiega po naszej myśli. Pogoda wbrew wcześniejszym prognozom dopisuje. Turcja przywitała nas co prawda potężną ulewą i były lekkie obawy o to, że obiekt będzie niezdatny do gry, ale na szczęście drenaż na polu zdał egzamin i świetnie sobie poradził z rekordowymi opadami. Od poniedziałku jest już słonecznie i mamy idealne warunki do trenowania. Do dyspozycji mamy dwa mistrzowskiej klasy pola, specjalnie dla nas wydzielony driving range i kilka practice greenów.

 

 

Kilkoro kadrowiczów miało w ostatnich tygodniach przerwę od golfa i potrzebowało trochę czasu na wejście w rytm. Po kilku dniach wszyscy wydają się już być w optymalnej formie. Codziennie ćwiczymy grę w parach w formacie foursome, który był naszą piętą achillesową podczas ostatnich występów w drużynowych Mistrzostwach Europy. Pracujemy nad tym konsekwentnie od kilku zgrupowań. Zawodnicy coraz lepiej się zgrywają, mamy już kilka mocnych, sprawdzonych par i jesteśmy pewni, że w przyszłym roku będziemy doskonale przygotowani.”

Po zgrupowaniu Sebastian wrócił z częścią zawodników do Polski, a na turniej 5 Stars International Cup pozostał ze sporą grupą Al Brasseaux. Dodatkowo dojechało też kilku uczestników turnieju, którzy nie brali udziału w zgrupowaniu. Turniej jest uwzględniany  w rankingu WAGR – The World Amateur Golf Ranking, a patronat nad nim objął PZG.

 

 

Trener Brasseaux tak podsumowywał obóz przygotowawczy:

„Gloria Resort był idealnym gospodarzem. Prognozy na tydzień nie wyglądały dobrze, ale wszystko idealnie się odmieniło. Obóz miał służyć do stworzenia par foursome na przyszłe mistrzostwa Europy. Wszystko udało się świetnie, a gracze zasługują na pochwały. Wszyscy pracowali bardzo intensywnie i dali nam – trenerom, wiedzę, które zestawienia działały, a które nie. Trener Sebastian i ja nie mogliśmy prosić od nich o nic więcej. To świetna grupa dziewcząt i chłopców.”

 

 

O wrażenia wypytaliśmy również kilku uczestników:

Maja Ambroziak: „Ogólnie na zgrupowaniu było naprawdę przyjemnie, pogoda dopisywała przez wszystkie dni. Atmosfera też jak zwykle super, różne pary każdego dnia dawały okazje pogadania ze wszystkimi. Co do formy, jak na początek off-seasonu zadowalająca, ale jest sporo rzeczy do poprawy zimą. Ja osobiście nie zostaje na turniej, wracam do Polski mocno zacząć okres po sezonie.”

 

 

Tristan Kolasiński: „Zgrupowanie w Turcji przebiegło znakomicie. Atmosfera jak zawsze była bardzo przyjemna. Pole było dobrze przygotowane, a miejsca treningowe są profesjonalnie zaprojektowane i utrzymywane. Na polu graliśmy w formacie foursome match play, ze zmianą drużyn każdego dnia. Pogoda przeważnie dopisywała. Tylko w dwa pierwsze dni mocno padało. Myślę, że pomimo faktu, że sezon się już skończył, to jestem w formie. Będę mógł to ocenić na turnieju 5 stars, na którym zostaję po zgrupowaniu.”

 

 

Nina Pitsch: „Moim celem na zgrupowanie było ćwiczenie krótkiej gry, co się udało, więc jestem zadowolona, ponieważ w zimę nie będę miała za bardzo okazji potrenowania puttowania lub chippowania. To zgrupowanie jest tak naprawdę po sezonie, więc nie mogę powiedzieć, że podniosło moje umiejętności, ale pokazało, że nie spadły one jakoś bardzo w porównaniu do mojej formy w sezonie.”

 

 

Kinga Kuśmierska podsumowała wszystko zwięźle: „Fajna atmosfera, wszystko było dobrze, zostaję na 5 stars.

 

 

Uczestnicy zgrupowania:

1. Maja Ambroziak
2. Łukasz Bogusz
3. Jan Branicki
4. Maciej Janusiewicz
5. Gustaw Kawecki
6. Tristan Kolasiński
7. Kleopatra Kozakiewicz
8. Matylda Krawczyńska
9. Kinga Kuśmierska
10. Maria Moczarska
11. Martyna Muchajer
12. Nina Pitsch
13. Mikołaj Puła
14. Zofia Rzeźnik

Zgrupowanie trwało do 4 grudnia.

 

 

Zapowiedź: Anna Kalinowska/PZG

Zdjęcia: Sebastian Grudzień

LIVESCORING TURNIEJU 5 STARS: eagle2.pzgolf.pl/tournament/v31/#/6983/livescore

 

Zebrała wypowiedzi po zgrupowaniu i zredagowała: Kasia Nieciak

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni