Kadra trenuje

26 juniorek i juniorów bierze udział w zgrupowaniu, które odbywa się we Wrocławiu. Celem pobytu jest sprawdzenie poziomu nowych członków kadry narodowej, dopasowanie zawodników do gry w formatach drużynowych oraz przeprowadzenie obowiązkowych testów sprawnościowych.

 

Brak opisu.

 

To właśnie od kontroli ogólnej sprawności fizycznej rozpoczął się pobyt w stolicy Dolnego Śląska. W poniedziałek, na stadionie wrocławskiej AWF oraz hali sportowej WKK Sport Center, kadrowicze musieli odbyć testy składające się ze: skoku w dal, podciągania i zwisu, skłonów tułowia w przód na czas – tzw. brzuszków, biegu 4×10 m, skłonów, zacisku – test siły mięśni dłoni, biegu na 50 metrów oraz biegu na 800 m dla dziewcząt i 1000 m dla chłopców. Sprawdzenie poziomu ogólnej motoryki juniorów odbywało się pod okiem trenera przygotowania motorycznego Marcina Gogołka.

 

Brak opisu.

 

Od wtorku uczestnicy zgrupowania koncentrują się już na grze w golfa pod okiem trenerów: Alvina Brasseaux, Sebastiana Grudnia i Tomasza Wiśniewskiego. Dominującym zadaniem będzie gra w formatach drużynowych na obiekcie Toya G&CC.

 

Brak opisu.

 

 

Mamy tu wiele nowych twarzy, dla których jest to pierwsze spotkanie z kadrą. Chcemy zobaczyć, jak poradzą sobie w nowym otoczeniu i jak wypadną na tle bardziej doświadczonych zawodników. Głównie jednak koncentrujemy się na przetestowaniu kadrowiczów pod kątem przyszłorocznych startów zagranicznych. Sprawdzamy potencjalne pary, w jakich zawodnicy i zawodniczki mogliby występować w turniejach drużynowych. Gra w formatach fourball i greensome
pomoże nam ustalić kto się z kim zgrywa i czy pasują do siebie stylem gry” – tłumaczył trener Sebastian Grudzień.

 

Brak opisu.

 

Zawodnicy przebywają w Hotelu Aktiv. Ze względów bezpieczeństwa na polu obowiązuje ich utrzymywanie dystansu społecznego, natomiast podczas pobytu w hotelu zakaz opuszczania pokoi.

 

Brak opisu.

 

Staramy się utrzymywać wszelkie procedury, które zminimalizują ryzyko transmisji wirusa. To z jednej strony może być dla młodzieży uciążliwe, ale z drugiej strony to namiastka tego, co przechodzą obecnie zawodnicy grający na PGA i European Tour” – wspomniał Grudzień.

 

Brak opisu.

 

Zgrupowanie potrwa do piątku, a uczestnicy dostaną wytyczne na sezon zimowy. Jest to początek przygotowań do sezonu 2021.

 

Brak opisu.

 

Na Dolnym Śląsku trenują: Maja Ambroziak, Agata Cejnóg, Anna Grzywocz, Kleopatra Kozakiewicz, Matylda Krawczyńska, Kinga Kuśmierska, Alicja Milewska, Maria Moczarska, Martyna Muchajer, Nina Pitsch, Bernadien van Zutphen-Lipińska oraz Łukasz Bogusz, Jan Branicki, Franciszek Dudek, Patrik Fassero Gamba, Albert Ferenc, Maciej Janusiewicz, Gustaw Kawecki, Maksymilian Kazikowski, Tristan Kolasiński, Marcin Kuna, Konstanty Łuczak, Mikołaj Pula, Krzysztof Sosnowski, Szymon Uzar, Mateusz Zygadło.

 

#GoJuniors!

 

 

Źródło: PZG

fot. PZG/Sebastian Grudzień

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni