Kyoung-hoon Lee & Brett Waldman AT&T Byron Nelson. TPC Craig Ranch in McKinney, Texas, USA, 16 May 2021. EPA/TANNEN MAURY Dostawca: PAP/EPA.

K.H. Lee triumfuje w AT&T Byron Nelson

Koreańczyk K.H. Lee zwyciężył w turnieju Byrona Nelsona, w zazwyczas słonecznym Teksasie, zdobywając swoje pierwsze trofeum PGA TOUR! Wśród czekających z gratulacjami na ostatnim greenie była też legenda koreańskiego golfa, ten od którego wszystko się zaczęło – K.J.Choi.

K.H Lee został drugim z rzędu koreańskim zwycięzcą tego turnieju, po triumfie w 2019 roku swojego kolegi – Sung Kanga. Była to też już ósma wygrana Koreańczyka na PGA TOUR.

Zwycięstwo przesunęło 29 – latka na trzydziestą pozycję w rankingu FedexCup i dało mu przepustkę do gry w rozpoczynającym się w czwartek PGA Championship na Ocean Course Kiawah Island. Będzie to jego trzecia wizyta na turnieju wielkoszlemowym i może wreszcie udana batalia, zakończona tym razem chociażby pierwszym przejściem przez cut.

K.H. zakończył swój osiemdziesiąty start PGA TOUR z niesamowitym wynikiem -25 i zwyciężył z komfortową trzypunktową przewagą nad grającym swoją najsłabszą rundę w tym turnieju – Samem Burnsem. Trzecim miejscem podzielili się wściekle atakujący Patton Kizzire, Daniel Berger i Scott Stallings oraz utrzymujący pozycję z soboty zwycięzca Masters Tournament z 2011 roku – Charl Schwartzel.

Kolejny świetny występ zanotował Jordan Spieth, który uplasował się ostatecznie na pozycji T9, spadając ostatniego dnia o sześć miejsc w klasyfikacji.

W niedzielę pogoda naprawdę dawała się we znaki. Ze względu na prognozowane burze runda finałowa rozpoczęła się wiele godzin wcześniej od pierwotnych planów. Następnie zaczęło padać i deszcz stopniowo przekształcił się w legalną ulewę. Po piętnastu dołkach grupy finałowej gra, która pod koniec toczyła się na zupełnie zalanym polu, musiała zostać przerwana ze względu na burzę.

Wznowienie nastąpiło po niemalże dwóch i pół godziny. Nic jednak dramatycznego nie wydarzyło się w tym czasie i Lee przypieczętował spokojnie swoje zwycięstwo.

Jak po wygranej podkreślał Koreańczyk duży wpływ na jego sukces miał nowy putter: „Bardzo mi to pomogło – kocham ten putter”.

Na greenie czekała również jego żona. K.H. już wkrótce zostanie po raz pierwszy tatą.

Gratulacje!

 

Zapowiedź turnieju: golfchannel.pl/?news=byron-nelson-21

Napisała: Kasia Nieciak

 

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni