Zdjęcie: David Cannon/Getty Images

Jutanugarn dzieli prowadzenie na zawieszonym Lotte Championship

KAPOLEI, Hawaii – Obie, Ariya Jutanugarn oraz In-Kyung Kim, zagrały birdie na swoim ostatnim dołku w czwartek, by objąć dzielone prowadzenie w trakcie zawieszonej drugiej rundy na LPGA Lotte Championship.

Jutanugarn zagrała rundę bez ani jednego bogeya, z wynikiem -6 (66), a Kim skończyła z wynikiem (64), by ostatecznie znaleźć się w tabeli z wynikiem (135) na Ko Olina Golf Club. Jutanugarn wygrała pięć razy w ostatnim sezonie i została uznana zawodniczką roku na LPGA.

Kim, 28 letnia zawodniczka z Seulu, która ma już na swoim koncie pięć finiszów w pierwszej piątce na tym turnieju, zagrała pięć birdie z rzędu podczas jednej połowy, aby zagrać najniższą rundę dnia.

„Przyjemnie było wystartować rankiem, z pewnością spokojniej”, powiedziała Kim. „Teraz zrywa się silny wiatr. Trudno jest trafić do dołka. Świetnie dzisiaj puttowałam. Wczoraj uderzałam piłkę nawet nieźle, lecz nie trafiałam puttów. Dzisiaj putty wpadały”.

Su-Yeon Jang, była wśród 15 zawodniczek, które znajdowały się na polu, gdy gra została wstrzymana z powodu zmroku. Z dwoma dołkami do końca rundy miała ona również wynik -9. Jang nie zrobiła bogeya na pierwszych 34 dołkach turnieju.

CUT zostanie rozstrzygnięty po dokończeniu rundy w piątek rano.

Stacy Lewis (68), dzieląca po pierwszej rundzie prowadzenie z Mi Hyang Lee (70), Alena Sharp (69), oraz Becky Morgan, które również mają do zagrania dwa dołki, dzielą się czwartym miejscem z wynikiem  -8. Pięć zawodniczek ma wynik -7, w tym druga w rankingu, So Yeon Ryu (69), która w poprzednim turnieju, ANA Inspiration zajęła pierwsze miejsce, oraz Inbee Park, zdobywczyni złotego medalu olimpijskiego.

Gra została wcześniej wstrzymana na prawie 90 minut i zawodniczki zostały zdjęte z pola, z powodu zagrożenia burzowego.

Paula Creamer, współprowadząca po otwierającej rundzie gdzie zagrała (66), zagrała bogeye na obu par 5 na pierwszej dziewiątce, oraz zagrała podwójnego bogeya na ósmym dołku (par 3), co dało jej wynik (74). Broniąca tytułu Minjee Lee zagrała (68) i jest 6 uderzeń za liderem. Pierwsza w rankingu Lydia Ko po zagraniu (69) znajduje się na 40 miejscu. Urodzona na Hawajach, Michelle Wie, która wygrała ten turniej w 2014 roku jest na ex aequo 60 miejscu z wynikiem -1.

To już drugi dzień z rzędu, kiedy startujące rankiem zawodniczki mają dużą przewagę. Wiatr zaczął wiać w porywach do 32 kph kiedy grupy wieczorne kończyły. Kiedy wiatr się zatrzymał, rozpoczęły się pioruny, grzmoty i ulewa.

Lewis zagrała birdie na czterech z pięciu pierwszych dołków, co dało jej wczesny wynik -8. Zrobiła bogeya na 10 dołku, tuż przed tym jak wstrzymano grę, lecz odrobiła go robiąc birdie na 13 dołku. Dwukrotna zawodniczka roku LPGA nie wygrała żadnego turnieju od 69 startów – i jest -8 na pierwszej dziewiątce Ko Olina’s w tym tygodniu.

„Szczerze mówiąc, to jest tak, że na pierwszą dziewiątkę wchodzę z dużym rozpędem, którego mi już braknie na drugiej”, powiedziała Lewis. „Wczoraj zagrałam końcową na początku lecz nie trafiałam dobrze w piłkę”.

„No i dzisiaj, wracając po tym opóźnieniu, też się trochę traci rozpęd. Przez te dwa dni grałam jednak dobrze, trochę lepiej, niż wynik by wskazywał”.

Lotte zapowiedziało trzyletnie wydłużenie umowy na ten turniej, czyli do końca 2020 roku.

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni