Kadra Juniorów. Fot: PZG

Kadra juniorów trenowała w Turcji.

Juniorska Kadra Narodowa rozpoczęła dynamiczne przygotowania do nadchodzącego sezonu. Od 16 do 23 lutego, dwunastu młodych reprezentantów kraju wzięło udział w zgrupowaniu sportowym, które odbyło się w tureckim Belek.

Zawodnicy przez tydzień ćwiczyli pod okiem szkoleniowca kadry Alvina Brasseaux oraz Sebastiana Grudnia. Celem obozu była ocena formy naszych zawodników po zimie oraz przygotowanie ich do wiosennych treningów i startów. Ważnym aspektem była również integracja i praca nad „team spirit”, aby budować silny zespół na Drużynowe Mistrzostwa Europy.

„Wszyscy, którzy brali udział w zgrupowaniu, wykazali postęp od ostatniego sezonu, a kilku graczy notuje naprawdę niezwykły rozwój golfowy. Atmosfera między zawodnikami jest świetna, obserwowanie ich było wielką przyjemnością, a pobyt w Belek dał okazję do zjednoczenia się w drużynie i udziale w meczach sparingowych przeciwko Turcji, rozgrywanych w stylu z Ryder Cup. Pokonaliśmy gospodarzy 10-2 i wszyscy gracze wyciągnęli cenne wnioski. Jako trener wiele nauczyłem się o tym, kto może grać z kim, co będzie miało zasadnicze znaczenie dla Drużynowych Mistrzostw Europy” – mówił po powrocie Alvin Brasseaux.

Kadra trenowała na polu golfowym Lykia Links. „Świetny obiekt z bardzo dobrymi miejscami do ćwiczeń. Pogoda dopisała, może z wyjątkiem pierwszego dnia, gdy padało. Obóz doskonały, wszystkie cele osiągnięte, a niektóre nawet przekroczone. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć jak będzie rozwijał się nasz team w ciągu najbliższych kilku lat, bo widzę wiele obiecujących talentów” – podsumował Al.

W zgrupowaniu wzięli udział:

 1. Bargenda Konrad (Sobienie Królewskie GCC)
 2. Biały Maksymilian (Tokary GC)
 3. Bogusz Bartosz (First Warsaw G&CC)
 4. Dudek Franciszek (First Warsaw G&CC)
 5. Fassero Gamba Patrik Domenico (Binowo Park GC)
 6. Grzywocz Anna (Armada GC)
 7. Janusiewicz Maciej (Śląski KG)
 8. Kozakiewicz Kleopatra (Kalinowe Pola GC)
 9. Krawczyńska Matylda (Rosa Private GC)
 10. Kuśmierska Kinga (Armada GC)
 11. Piechula Anastazja (Sobienie Królewskie GCC)
 12. van Zutphen Lipińska Bernardien (KG Lisia Polana)

  Źródło: PZG

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni