Juniorzy walczyli w Gradim

W drugim turnieju tegorocznego cyklu Audi Junior Tour ponownie pogoda testowała młodych golfistów. Po zimnym i deszczowym majowym weekendzie w Armada Golf Club w dniach 12-13 czerwca rywalizacja przeniosła się do Gradi Golf Club w Brzeźnie i odbywała w typowo golfowej pogodzie. Jednak ani sobotnia burza, ani niedzielny wicher nie popsuł młodzieży szyków – posypał się grad dobrych wyników.

W sobotę burza przerwała grę, za to niedziela była naprawdę wietrzna. Mimo to blisko połowa uczestników poprawiła swój handicap.

W finałowej rundzie wiele emocji przyniosła dogrywka o pierwsze miejsce, rozegrana między Marią Moczarską a Maksymilianem Kazikowskim. Zarówno reprezentantka Rosa Private GC, jak i zawodnik Gorzowskiego KG Zawarcie, notowali po dwóch rundach +7. Walka była zacięta, a rozstrzygnęła się dopiero na trzecim dołku, na korzyść Marii, która tym samym triumfowała w klasyfikacji stroke play brutto – bez podziału na płeć i wiek. Drugie miejsce zajął zatem Maks Kazikowski, a trzecie Mikołaj Puła z Toya G&CC, który po dwóch dniach zmagań na świetnie przygotowanym polu zanotował +10.

Najlepszym juniorem młodszym (wiek 13-15 lat) okazał się Alex Makarewicz (Open GC), a wśród juniorek młodszych wygrała Maria Moczarska. U juniorów (16-18 lat) triumfowali Zofia Rzeźnik (Black Waters Links GC) i Maks Kazikowski. W nowej, jeszcze mało obsadzonej, kategorii U21 (19-21 lata) ponownie najlepsi byli Stanisław Jarzyna (Warszawskie Towarzystwo Golfowe) i Karolina Bil (Armada GC).

Pełne wyniki oraz klasyfikacje stroke play netto dostępne są TUTAJ i TUTAJ.

Kolejne zawody serii odbędą się w kolejny weekend (19-20 czerwca) w First Warsaw Golf.

Fot. Marek Gaik

Źródło: Anna Kalinowska/PZG

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni